Ebola voi pelastaa planeettamme
Tämä kuulostaa hirveältä ja kivittäkää vapaasti kun sanon näin. Ebola voisi olla ratkaisu maapallon liikakansoitukseen ja varmaan tuhoon. Jos tauti leviää Intiaan ym. se on mielestäni vain maapallon yritys selviytyä. Kuten myös tsunamit, maanjäristykset, tulvat, mutavyöryt, kuivuus jne.
Kommentit (3)
On varmaa, että luonto puuttuu asiaan, kun jonkin lajin kanta kasvaa liian suureksi. Raja kulkee ihmistenkin määrässä jossakin. Olisimmeko nyt sillä rajalla?
No ei voi.
Lapsikuolleisuus ja syntyvyys käyvät käsi kädessä. Jotta perheessä jäisi edes pari lasta eloon, täytyy hommata sen viisi lasta.
Jotta lapsikuolleisuus vähenisi, täytyisi köyhyys poistaa maailmasta. Rikkailla on varaa hankkia haluamansa määrä lapsia, köyhillä ei.
Tekisi hyvää koko maailmalle.