neuvoja!?
Olen juuri saanut tietää olevani raskaana, olen seurustellut vasta vuoden mutta ongelmahan ei ole tämä vaan se että en tiedä kuka on isä .. Olen tapaillut erästä toista suhteemme aikana ja päädyimme sänkyyn hänen kanssaan ja tämän jälkeen olen myös harrastanut seksiä mieheni kanssa. Ja nyt olen raskaana en todellakaan voi mennä sanomaan kumpi on isä.. Tämä jonka kanssa olen ollut vuoden on sitä mieltä että tehdään abortti koska ei ole hänen mielestään oikea aika tehdä yhdessä lasta .. toiselle isä ehdokkaalle en ole edes kertonut asiasta ja mieheni ei tiedä että en tiedä kuka on isä ... Itse en tiedä mitä ajatella olen aina halunnut lapsia mutta nyt on sellanen olo että en voi pitää lasta ja kertoa isä ehdokkaille tilanteesta olen ihan hukassa!!
Kommentit (4)
Niin, teitä on tuossa kolme kappaletta "syyllisiä", joten älä sitä mieti mitä isäehdokkaat tästä ajattelevat, mieti haluatko lapsen.
[quote author="Vierailija" time="21.09.2014 klo 21:08"]Itse päätät haluatko lapsen vai et, riippumatta siitä kumpi on isä. Jos siis kykenet olemaan raskausajan yksin ja hoitamaan lapsenkin yksin. Sanot kummallekin siinä tapauksessa, että näin on asianlaita, isyys selviää vasta syntymän jälkeen. Sitten syntymän jälkeen selvitätte asian ja toisesta tulee ainakin elatusvelvollinen, ehkä perheenisäkin, kuka tietää.
Kauhea paskamyrskyhän siitä nousee, mutta et sinä ole asiaan yksin syyllinen :)
[/quote]
Olethan. Sinä petit miestäsi!!!
Itse päätät haluatko lapsen vai et, riippumatta siitä kumpi on isä. Jos siis kykenet olemaan raskausajan yksin ja hoitamaan lapsenkin yksin. Sanot kummallekin siinä tapauksessa, että näin on asianlaita, isyys selviää vasta syntymän jälkeen. Sitten syntymän jälkeen selvitätte asian ja toisesta tulee ainakin elatusvelvollinen, ehkä perheenisäkin, kuka tietää.
Kauhea paskamyrskyhän siitä nousee, mutta et sinä ole asiaan yksin syyllinen :)