Millä saa tiskipöydän kirkkakksi?
Ei lähde teräspuhdistusaineella. jää jotain läikkiä aina kun pyyhkii. Ei lähde konetiskiaineella. Ei pesuaineilla.
Saan kannen kiiltämään, kun ikkunalastlla vedän vedet pois, mutta haluaisin KÄYTÖSSÄ kirkkaana pysyvän.
Mikä on sinun konstisi?
Kommentit (5)
Kumma vaikutus.. Testaa ihmeessä. Ei tartte paljoa laittaa.
pata ppata ei tehoa. soodaa täytyy kokeilla.
Omani pesen ihan Lidlin hankausaineella aina silloin tällöin ja kirkastuu kummasti. Soodaa pitää itsekin kokeilla -sehän tehoaa about kaikkeen.
Ihan ehdoton ykkönen. Sain sillä oman tiskipöytäni kiiltämään kokeiltuani ensin kaikki konstit. Laita googleen hakusanaksi toi universal stone puhdistusaine niin löydä tietoa. Saa tilatua netistä ja ainakin stockmann myy.
Itse olen puhdistanut altaassa olevat tummentuneet kohdat valkaisevalla pyykinpesuaineella ja harjannut tiskiharjalla ja siten huuhtelu ja kirkasta on tullut.