Jos miehelle kertoo ettei ole sekstaillut
2v. Tuleeko hänelle olo että on "valittu" :) vai ettei nainen saa muita, kiusallinen olo?
Haluaako miehet siis naisen joka monen kanssa vai harvojen ja valittujen?
Kommentit (10)
Ei tietenkään.
Haluaisin kuulla mielipiteitä. Kerrotko omasi?
Minua vaivaa asia jos mies luulee että sekstailen monen kanssa ja haluaisin kertoa,
mutta en halua hänelle kiusallista oloa.
Miehet juoksee mun perässä ja kaikki luulee ulkonäön perusteella että mulla paljon suhteita.
En usko että piittaavat, kunhan vain itese pääsevät osingoille.
Tää on hyvä kysymys. Itse mietin ihan samaa, että pitäisikö kertoa miehelle etten ole käynyt edes treffeillä muiden kanssa yli vuoteen. Siis edes kahvittelua tms. Tapaillut häntä nyt kesän alusta lähtien.
Itsellä on kerran käynyt noin eli nainen jonka kanssa seurustelin muutaman kuukauden, niin hän ei ollut harrastanut seksiä vajaan 2 vuoteen ja itseä se kyllä kiihotti saada antaa hänelle nautintoa. Jo suuseksiä antaessani hän villiintyi ja räjähti laueten oikein kunnolla, yhdynnästä puhumattakaan. Jäi kiva muisto siitä. Suhde kaatui sitten ihan muihin syihin. Mutta edelleen hän kyllä iloisesti moikkaa jos kaupungilla nähdään.
Musta miesten innostuminen kokemattomuudesta on epämiellyttävää. Kertoo hyvin arvomaailmasta..
Elä tätä hetkeä ja keskity tulevaan. Anna menneiden olla, ei se mies halua tietää sinun seksielämästä.
Terveisin +40 mies kenelle kerrottiin ihan liikaa vaikka en olisi halunnut tietää.
Minkä takia ylipäätään uudelle miehelle pitäisi kertoa, koska nainen on viimeksi harrastanut seksiä? Mitä mies sillä tiedolla tekee? Sellaisen kertomisesta tulee pelkästään kiusallinen olo, kummallekin osapuolelle. Eiköhän se ole niin, että asioiden tulee edetä luontevasti ja omalla painollaan ja kun se hetki tulee, että lakanoiden väliin päädytään, niin kummallakaan ei ole mitään syytä muistella menneitä.
Asioita ei kannata miettiä eikä ylianalysoida
Luulenpa että mies joka välittää sinusta ja joka haluaa muutakin kuin seksiä, sillä on merkitystä.
Muussa tapauksessa, anna luulla mitä vain, kiihottaa miesten saalistuviettiä,jahtaa sinua.
ei ole mitään yleisiä kaavoja
t.mies