kyllä nyt on herkkua, kun saa tuota Norjan lohta halvalla
Kommentit (7)
Se on täynnä antibiootteja ja muita keinokasvatuksen tuotoksia.
Norjalaisethan eivät halua tuota Norjan lohta edes syödä, kannattaa ennemmin syödä vaikka kotimaista kirjolohta.
Mä en koske siihen rasvamössöön. Huomiseksi on kotimaista ahventa.
Tämä palsta on sitten ihana, kun tämä on niin positiivinen. Kaikkiin avauksiin saa aina niin iloisia vastauksia. Puss och kram kaikille ♥
t. ap
[quote author="Vierailija" time="14.08.2014 klo 21:35"]Jos sitä saisi tuoreena ja jäissä. En tajua miksi kaupat myyvät vanhoja kaloja liian lämpöisessä.
[/quote][quote author="Vierailija" time="14.08.2014 klo 21:35"]Jos sitä saisi tuoreena ja jäissä. En tajua miksi kaupat myyvät vanhoja kaloja liian lämpöisessä.
[/quote][quote author="Vierailija" time="14.08.2014 klo 21:36"]Se on täynnä antibiootteja ja muita keinokasvatuksen tuotoksia.
[/quote]Haistakaa sitä, niin tiedätte voiko syödä, jos kala haisee kalalta, se on jo huonoa. Tuore kala tuoksuu vedeltä. t.kalastaja
Jos sitä saisi tuoreena ja jäissä. En tajua miksi kaupat myyvät vanhoja kaloja liian lämpöisessä.