Tapahtumat

Kun kirjaudut sisään näet tässä ilmoitukset sinua kiinnostavista asioista.

Kirjaudu sisään

kettu tätä laihdutusta

Vierailija
11.08.2014 |

Toissa-aamuna paino oli 75.3 mutta tänään sitten taas 75.9. Noin kolmr kiloa laskenut vajaassa kuukaudessa :( miksi tuolla tavalla nousee ja vie kaiken uskon? En eilen sen enempää syönytkään ja liikuinkin paljon. Mää en jaksa.

Kommentit (2)

Vierailija
1/2 |
11.08.2014 |
Näytä aiemmat lainaukset

Jos olet syönyt sen 600 gramman lihomiseen tarvittavat ylimääräiset 4200kcal, niin siitä saat syyttää vain itseäsi. Jos sen sijaan et ole syönyt ylimääräisiä kaloreita, niin lukeman kohouma puntarilla ei ole lihomista eli rasvan kertymistä elimistöön, vaan esimerkiksi nesteitä, ulostetta suolessa tms. Laihduttajan suurin virhe on puntarin kyttääminen liian usein, varsinkin jos heti kauhistuu nousevia lukemia, vaikka painonnousulle ei pitäisi olla mitään syytä.

Vierailija
2/2 |
11.08.2014 |
Näytä aiemmat lainaukset

[quote author="Vierailija" time="11.08.2014 klo 15:31"]Jos olet syönyt sen 600 gramman lihomiseen tarvittavat ylimääräiset 4200kcal, niin siitä saat syyttää vain itseäsi. Jos sen sijaan et ole syönyt ylimääräisiä kaloreita, niin lukeman kohouma puntarilla ei ole lihomista eli rasvan kertymistä elimistöön, vaan esimerkiksi nesteitä, ulostetta suolessa tms. Laihduttajan suurin virhe on puntarin kyttääminen liian usein, varsinkin jos heti kauhistuu nousevia lukemia, vaikka painonnousulle ei pitäisi olla mitään syytä.

[/quote]

en tosiaan ole syönyt koska ruokavalio on melkein sama päivästä toiseen. Ehkä sittenvain suolessa jotain "liikaa" tms. Pitää varmaan vähentää puntarilla käyntiä.

Sisältö jatkuu mainoksen alla
Sisältö jatkuu mainoksen alla

Kirjoita seuraavat numerot peräkkäin: kolme seitsemän viisi