Suojeluskunnat pitäisi perustaa uudelleen
Muita samaa mieltä olevia? Ruotsin tilanne mielestäni kertoo kaiken. Eikä Suomessakaan olla kaukana, viitaten myös nykyhallitukseen joka kansan vihollinen. Itsenäistyttiin kerran jo vuonna 1917, mikä estää itsenäistymästä uudelleen?
Kommentit (9)
Kyllä ehdottomasti! Ja kyllä ne tullaan vielä perustamaankin. Viimeistään siinä vaiheessa, kun ei enää ole muita vaihtoehtoja. Taistele tai tule tapetuksi tahi orjaksi. Siihen ei vapaa sielu taivu ikinä!
Pitäisi perustaa uudelleen, mutta siksi että niiden lakkautus oli väärin. Miksikään omalla luvalla toimiviksi katupartioiksi niitä ei pidä muuttaa.
Samaa mieltä, pitäisi vaan olla tarkkana, että mitään PVL/Sisu/änkyräpersuja ei sinne oteta, vaan oikeita isänmaallisia järjen ihmisiä.
Paitti että nykyhallitus on suositumpi kuin koskaan ja pääministeri suositumpi kuin kukaan ennen!
Voishan parioita perustaa lasauttaa perzuja poisa....
persut alas! ja mieluusti cuolleena......
Suojeluskunta eli saksaksi SchutzStaffel, eiks niin?
kannatan