Tapahtumat

Kun kirjaudut sisään näet tässä ilmoitukset sinua kiinnostavista asioista.

Kirjaudu sisään

Voiko joku ihminen oikeasti muuttua yhtä paljon alle 10 vuodessa kuin Ismo Salkkareissa?

Vierailija
27.07.2021 |

Eli takakireästä ja jämerästä, ahdasmielisestä ja lyhytpinnaisesta tosikosta Homer Simpsonib kaltaiseksi hölmöksi nallekarhuksi?

Kommentit (3)

Vierailija
1/3 |
27.07.2021 |
Näytä aiemmat lainaukset

Voi. Ismossa on tapahtunut metamorfoosi, joka johtuu siitä että ennen niin vakaat testosteronitasot ovat hiipuneet olemattomiin ja tehneet Ismo-sedästä Ismo-tädin. Terrierimäinen luonne on kerta kaikkiaan lässähtänyt ja Ismosta on tullut tunteellinen ja säyseä piipittäjä. Yläkoropan lihakset ovat valuneet alas alakroppaan muuttuen laadultaan enemmän taikinamaiseksi massaksi, mikä lisää nallekarhumaista vaikutelmaa. Mutta mikä parasta, tämä voi sattua kenelle tahansa. Joku aamu heräät Ismona, eikä paluuta menneisyyden loistoon ja gloriaan enää ole.

Vierailija
2/3 |
27.07.2021 |
Näytä aiemmat lainaukset

Noh, pullauttakaa se vauva maailmaan niin muututte samantien eri ihmiseksi.

Sisältö jatkuu mainoksen alla
Sisältö jatkuu mainoksen alla
Vierailija
3/3 |
27.07.2021 |
Näytä aiemmat lainaukset

Vierailija kirjoitti:

Noh, pullauttakaa se vauva maailmaan niin muututte samantien eri ihmiseksi.

Nainen kun pullauttaa lapsen, niin siinä on sitten oma elämä lopullisesti pelattu. Kannattaa harkita kaksi kertaa. Kolmekin.

Kirjoita seuraavat numerot peräkkäin: kolme kaksi kolme