Tapahtumat

Kun kirjaudut sisään näet tässä ilmoitukset sinua kiinnostavista asioista.

Kirjaudu sisään
Tervetuloa lukemaan keskusteluja! Kommentointi on avoinna klo 7 - 23.
Tervetuloa lukemaan keskusteluja! Kommentointi on avoinna klo 7 - 23.

Kiharat patukoilla?

Vierailija
26.08.2006 |

Jos laitan foliosta patukat niin mikä on paras aine pohjalle?

Hiukset ovat raskaat ja pitkät (yli puolenselän).

Miten saan päällihiuksetkin kuohkeaksi?





Kommentit (4)

Vierailija
1/4 |
26.08.2006 |
Näytä aiemmat lainaukset

ja heti kun otat patukat pois niin lakkaa joka osioon jotta kestää. ei kannata harjata tai kammata, vaan haroa vain sormilla sopivaksi. hauskaa illanviettoa!!

Vierailija
2/4 |
26.08.2006 |
Näytä aiemmat lainaukset

esim. vaahtoa tai suihketta tai voidetta. Sitten kuivaa hiusten kuivaajalla lähes kuivaksi. Jos laitat patukat märkään tukkaan ei ne ole kuivat vielä huomennakaan. Kun olet saanut hiukset patukoille, laitapäälle vielä hiuslakkaa ja lämmitä patukat hiustenkuivaajalla. Laitan huivi päähän (lämpö pysyy hieman pitempään patukoissa) sitten vaah odotat. Jos kiharat auottua ovat llian säkkärät suikuta kevyesti niihin vettä (esim sumutuspullolla) ja varoen vedä suoremmksi.

Sisältö jatkuu mainoksen alla
Sisältö jatkuu mainoksen alla
Vierailija
3/4 |
26.08.2006 |
Näytä aiemmat lainaukset

Tuli aika hirveet kiharat =P. Mullakin tosi pitkä tukka, ei tosin kovin raskas vaan ohutta hiusta paljon. Tykkään enemmän Oriflamen vaahtomuovipatukoista muotovaahdon kanssa mutta niiden kanssa pitäis kyllä nukkua yön yli että tulee kestävä kihara. Upea tulee kyllä.

Foliopatukat oli kamalan työläät kiertää ja tuli sellanen säkkärä että oksat pois, muistutti enemmän pölypalloa tai puudelia kuin kaunista kikkaraa.

Kokeilepa jos jaksat niin että kierrät talouspaperin folion kanssa, saat vähän paksumman patukan ja silti sen lämpövaikutuksen föönatessa. Kerro sitten toimiko vinkki!

Vierailija
4/4 |
26.08.2006 |
Näytä aiemmat lainaukset

Kiitos vinkeistä, tuota fööni juttua en ois tajunnutkaan.



Kiitos, toivottavsti tulee kiva ilta tosiaan!