Nyt kaikki niksit kehiin: miten saisin miehen haluamaan useammin seksiä?
Kommentit (34)
Vai onko peli menetetty ja mies ei enää mua halua, jos kerrat ovat jo vuosia typistyneet kertaan kuussa tai kahdessa? Tyytymätön ap
Käy jossain kauneushoidossa, osta kauniit vaatteet, ole kaunis ja haluttava NAINEN :)
[quote author="Vierailija" time="29.07.2014 klo 19:48"]Käy jossain kauneushoidossa, osta kauniit vaatteet, ole kaunis ja haluttava NAINEN :)
[/quote] olenkin panostanut ulkonäköön viime aikoina (siitä asti kun havahduin siihen, miten paljon tilanne ahdistaa). Mies on kyllä kehunut, muttei seksiä vieläkään meillä ole tarpeeksi, eli edes kerran viikossa. Ap
Hmm... mä en tiedä mitään erityisiä kikkoja, olen ehkä sen verran eloisa luonnostani, ettei tarvitse keksiä erityisiä.
ei sitä vaan kiinnosta. ellei se sitte ole vaan huonolla ruualla ja levolla ollut.
huikea ero panohaluissa sillon. mitä jos jättäsit moskan veke ja syöttäsit sitä
kunnon safkalla ja antasit nukkua yöt?
Onko teillä muuten läheisyyttä kun seksiä? Koskettele paljon, tee suoria ehdotuksia seksiin
Jätät pöksyt pois hamosen alta ja sopivassa tilanteessa alat etsiä jotain sängyn alta.
[quote author="Vierailija" time="29.07.2014 klo 20:11"]Onko teillä muuten läheisyyttä kun seksiä? Koskettele paljon, tee suoria ehdotuksia seksiin
[/quote] no koski se tänään takapuoleeni. Tämä on varmaan paras keino. Eipä jää mitään arvailujen varaan. Ap
Ihmisillä on kai eri syitä haluttomuuteen, mutta monelle (kuten minulle) seksin jatkuva tarjolla olo on jostain syystä tuen off. Aiemmissa suhteissa olen ollut yleensä se, joka haluaa seksiä enemmän, nykyisessä suhteessa tilanne on päin vastoin ja seksistä on tullut liian monesti suorittamista. Nykyisellä kumppanillani on vastaava kokemus edellisessä suhteessa. Nyt usein seksiä haluava ihminen ei halunnut sitä ollenkaan viimeisen puolen vuoden aikana exänsä kanssa. Etäisyyden ottamisen ei kuitenkaan pitäisi tarkoittaa mitään marttyyrimaista mökötystä vaan jotenkin kokonaan suhtautumista.
Ma erosin kun vaimosta tuli aikojen saatossa kerran-kuussa-tyyppi ja itse olisin ainakin 2-3 kertaa paivassa :-P
Tästä asiasta on muodostunut mulle jo hirveä obsessio, olen samantyyppisiä aloituksiakin tehtaillut tänne useita :( ap
Älä ajattele seksiä niin paljon tai yritä kohdistaa haluaminen toisin.
[quote author="Vierailija" time="29.07.2014 klo 20:40"]Älä ajattele seksiä niin paljon tai yritä kohdistaa haluaminen toisin.
[/quote] ei onnistu, koska puute saa ajattelemaan myös, että mies on kyllästynyt ja että olen sen mielestä kuitenkin ruma, vaikka sanoisikin muuta. Ap
Mieheni sanoo, että se on se tietty katse mun taholta. Siitä se lähtee.
Mikä nykyiseen tilanteeseen on syynä? Miksi miehesi haluaa niin harvoin? Oletteko puhuneet siis asiasta? Tiedätkö, mitkä asiat miehesi mielestä ovat kiihottavia? Turha sinun on arvailla ja pukeutua hepeneisiin jos vaikka miestäsi kiihottaakin se että laitat suolakurkun kainaloon.
Ehdota jonkin kiihottavan elokuvan katsomista yhdessä.
oletko puhunut miehen kanssa mistä johtuu? ehkä asia vaan kannattaisi nostaa kunnolla pöydälle, eikä miettiä mitään kikkailuja.
Eikö kukaan enää halua auttaa? :'(
Ap