Te sinkut, joilla ei vakituista seksikumppania tms!
Kommentit (23)
Näin miehenähän asia on kutakuinkin niin että ei sitä vaan saa. Sitä paitsi mikä ihmeen sinkku on sellainen joka kuitenkin saa seksiä? Ei kai silloin enää mitään ihme parisuhdepelleilyjä siihen tarvitsisi?
Jaa no masturbointi linjalla mennään, olishan noita muutamaki lähteny baarista matkaan, mv ei vaan sytyttäny, kyllä siinä täytyy olla molemminpuolista vetovoimaa, et viitsii sekstailla, enkä muutenkaan harrasta yhdenillan juttuja, koska ei se anna mulle sitä mitä mä haluan, eli oikean parisuhteen.
Siitä tuli heinäkuussa vuosi. Pitää ehkä ruveta viettämään muistopäivää?
Itseltäni-aina kun haluan. Keskimäärin 3-4 kertaa viikossa. Sitten kun sopiva mies tulee kohdalle on tilanne toinen. Näin on menty 3 v.
[quote author="Vierailija" time="26.07.2014 klo 23:43"]älkää maksullista mies-seuraa unohtako ;)
[/quote]Niin alas mäkään en vajoa ja että vielä maksamaan pitäis ruveta,ehei, pidä vaan kullis.
Mä olen sinkku, 37-vuotias akateeminen YH ja harrastan seksiä joka toine viikonloppu kun lapseni on isällään. Minulla on pari ns. vakipanoa ja sitten joskus kun olen baarissa tms. ja tapaan mielenkiintoinen miehen, niin saatan harrastaa hänen kanssaan seksiä. Mulle tulee usein Facebookiin treffiehdotuksia ja käynkin treffeillä. Ne saattaa toisinaan johtaa seksiin, toisinaan ei. Miehet bongaa mut salilta, töistä, kaverien kaverit jne. Olen kaunis, hoikka ja älykäs ja miehet kyllä ottaa yhteyttä. Seurustelusuhdetta en halua. Minulla on vaativa työ, urheileva 7-vuotias tyttö ja yöt teen väitöskirjaa... En haluaisi joutua repeämään enää yhteenkään ylimääräiseen asiaan, kuten mieheen, koska tunnit ei vuorokaudessa nytkään riitä. Eri asia sitten parin vuoden päästä kun lapsi alkaa hieman itsenäistymään. Sitten toki haluan kumppanin rinnalleni. Mutta pidän ja nautin seksistä ja saan sitä tarpeeksi.
Sinkkuna en harrasta seksiä, en halua yhdenillanjuttuja ja lähinnä oon munaa saanut muutaman kerran ed. mieheltä... sen lisäksi ei muuta.
Edellisestä kerrasta on reilut 3 vuotta. Silloin seurustelin viimeksi. Sitä ennen oli lähes 10 vuoden kuiva kausi. En halua yhden yön juttuja eivätkä miehet kiinnostu minusta. Olen jo tottunut. Omalla kädellä onneen silloin tällöin. N39
Sinkkuna elän Raamatun ohjeen mukaan. Seksi kuuluu vain avioliittoon. 50 v poikamies.
Miksi vakituisia ei lasketa? Baarista saisin, jos haluaisin joka kerta. Jonkun uuden kanssa tulee oltua sängyssä asti kerran noin parin kuukauden välein, mutta en erityisesti tarvitse sitä. Itsetyydytyksestä saan eniten irti, yhdynnässä saan harvoin orgasmia, ellei mies ole täysin sopiva seksin kannalta. Läheisyyttä on erään miehen kanssa, mutta ei käsihoitoja enempää seksiä. Tilanne on sopiva tällä hetkellä, kun himoja on ollut normaalia vähemmän.
VIIMEKSI 3 KUUKAUTTA SITTEN, MUTTA OLEN OLLUT ILMANKIN PARI VUOTTA. N44
[quote author="Vierailija" time="26.07.2014 klo 23:40"]
Siitä tuli heinäkuussa vuosi. Pitää ehkä ruveta viettämään muistopäivää?
[/quote]
Sama, ja olin ekat puoli vuotta vielä parisuhteessa. Arvaa miksi erottiin? :)
Saan seksiä yleensä vähintään kerran kuukaudessa, riippuu miten usein käyn baarissa. Nyt olen saanut kolmena viikonloppuna peräkkäin, kaikki eri naisia. Panen yleensä vain sellaisia 4/5 ja siitä ylöspäin olevia naisia, jos laskisin riman alas niin saisin varmasti baarista lähes joka kerta.
t. Mies 27v
Vittu että alkaa kyrsii toi sana "akateeminen" ihan sama onko kyse seksistä tai autoista ni aina pitää mainita koulutustaso. Imekää persettä propellihatut.
Edellisestä kerrasta kohta vuosi. Sain toisessa kaupungissa, bongasin baarista. Olen ihan hyvännäköinen nuori nainen, muttei oo vaan ollut aikaa/halua etsiä ketään. Ehkäpä taas elokuussa..