Kuka on mukavin julkkis?
Yleensä kun puhutaan negatiivisista jutuista, niin vaihteeksi näin.
Kommentit (93)
[quote author="Vierailija" time="14.07.2014 klo 05:59"][quote author="Vierailija" time="14.07.2014 klo 05:16"]
Oman kokemukseni pohjalta:
Michael Monroe
Paavo Lipponen
Paavo Arhinmäki
[/quote]
Michael Monroe äänestettiin Turussa mukavimmaksi julkkikseksi, jos en väärin muista!
[/quote]
Monroe on kyllä hirvittävä itkuraivareita vetelevä lapsi kun kamerat ei ole paikalla
[quote author="Vierailija" time="14.07.2014 klo 12:53"][quote author="Vierailija" time="14.07.2014 klo 05:59"][quote author="Vierailija" time="14.07.2014 klo 05:16"]
Oman kokemukseni pohjalta:
Michael Monroe
Paavo Lipponen
Paavo Arhinmäki
[/quote]
Michael Monroe äänestettiin Turussa mukavimmaksi julkkikseksi, jos en väärin muista!
[/quote]
Monroe on kyllä hirvittävä itkuraivareita vetelevä lapsi kun kamerat ei ole paikalla
[/quote]
Ylläri ettei hänen bänditkään pysy ikinä kasassa mistä lie johtuu
Tanja Poutiainen. Viimeksi eilen näki, miten hienosti jutteli ja kierteli faniensa seassa.
Kikka oli tosi mukava, harmi että menehtyi niin nuorena!
Missi Vanessa Kurri, silloinen Forsman, oli myös tosi mukava.
[quote author="Vierailija" time="03.11.2014 klo 07:07"]
[quote author="Vierailija" time="03.11.2014 klo 01:54"][quote author="Vierailija" time="02.11.2014 klo 16:10"] [quote author="Vierailija" time="02.11.2014 klo 13:53"] [quote author="Vierailija" time="02.11.2014 klo 13:38"] Tarja Halonen. Olin aikanaan töissä aulapalvelussa helsinkiläisessä korkeaprofiilisessa konferenssipaikassa tuli tavattua tätä valtakunnan kermaa joka päivä joista monesta olisi aika karmeaa kerrottavaa. Halonen kävi presidenttinä muutaman kerran kuukaudessa vieraana ja häntä varten täytyi laittaa punainen matto. Jo ensimmäinen kohtaaminen oli maanläheinen, ystävällinen ja asiallinen. Halonen itsekin sitten muutaman kohtaamiskerran jälkeen heitti vitsiä siitä punaisesta matosta, kuinka järjetöntä se on laittaa joka kerta kun ravaa talossa yhtenään. Oppi nimeni ja kyseli kuulumisia minkä kiireiltään ehti. Voi vitsi miten kaipaankaan häntä presidenttinä! [/quote] Halonen oli tunnetusti alaisilleen ilkeämielinen simputtaja. Ei vaikuta kovinkaan mukavalta ihmistyypiltä. [/quote] Eikös tässä ketjussa pitänyt olla omakohtaisia kokemuksia, eikä mutuna kuultuja mustamaalauksia. Tuolla lainaamallasi ihmisellähän oli nimenomaan omakohtainen kokemus, jonka sinä siis kyseenalaistit. Perustuiko tuo sinun kommenttisi omiin kokemuksiisi? [/quote] Oops. No on se Tarja sitten varmaan se mukavin julkkis. Ei anneta ikävien puheiden himmentää kiiltokuvaa. [/quote] Se koira älähtää.... Oliko sinulla niitä omakohtaisia kokemuksia, vai kuulopuheitako vain? Voisitko vastata, kuuntelemme mielellämme.
[/quote]
Ei minkäänlaista omakohtaista kokemusta. Presidentit ei näillä kulmilla pyöri, ja lisäksi Helsinki on niin kaukana ettei siellä tule oleskeltua.Uutiset tännekin asti kuitenkin tulevat. Pitää olla melko pimennossa tai vahvat Tarja-lasit päässä, jos ei ole huomannut tietoa presidenttimme hankalasta luonteesta.
Olin asiakaspalvelutöissä muutama vuosi sitten, ja vähän yllätti, että Björn Wahlroos, joka asioi kyseisessä lafkassa, oli todella ystävällinen, kohtelias ja hyväntuulinen meille maan matosille. Hauskana huomiona kyseisestä paikasta, et Ilkka Kanerva, joka myös oli tuttu näky, oli häntäheikin maineessa sielläkin ja valitsi aina sen "vakkari"-työntekijän, eli sen pitkäsäärisen neidon ja hänelle sit flirttaili asioinnin ohessa minkä kerkes.
Tarja Turunen. Luulin hirveäksi diivaksi, mutta paljastuikin aidosti todella ystävälliseksi, iloiseksi ja symppikseksi tyypiksi. :)
[quote author="Vierailija" time="03.11.2014 klo 02:54"]Kiira Korpi.
Luistelijatyttöni kanssa olimme kerran katsomassa kisoja ja tietenkin piti jäädä odottelemaan nimmareita. Laura Lepistö ja Susanna Pöykiö antoivat nimmarit ja olivat tosi mukavia hekin, ei mitään. Suuri idoli Kiira kuitenkin viipyi pukuhuoneessa tai jossain kauan, kisa ei mennyt todellakaan ihan putkeen, joten kenties pikkuisen "Korpesi". Olimme jo lähdössä pois jäähallilta, kun yhtäkkiä Kiira tupsahti eteemme. Hän laittoi tottakai nimmarin vihkoon, mutta sanoi, että "mulla on tuolla sellaisia kortteja, mennäänkö hakemaan?". Otti tyttöä kädestä ja jutteli koko pitkän jäähallin käytävän hänen kanssaan, kyseli mitä juttuja harjoittelee ja mitä itse pitää hankalana hyppynä jne. Meinasi kavereilta pudota silmät päästä, kun siellä kopin ovella odottelivat Kiiraa ja tämä tulee käsi kädessä luistelukaverin kanssa :) Tämä juttu ei unohdu, vaikka tapahtumasta on jo vuosia.
[/quote]
Minä seurasin vähän vastaavaa sivusta. Olin katsomassa Tarja Turusen joulukonserttia ja siellä oli yksi pikkutyttö joka selvästi jumaloi Tarjaa. Tyttö tärisi ja oli ihan kauhuissaan kun pääsi tapaamaan hänet. Tarjan reaktio oli istua lavan reunalle ja ottaa tyttö syliin istumaan ja jutella ja koettaa rauhoitella. Se tyttö oli niin onnellinen, että itseäkin alkoi itkettää.
En ole kauheasti julkkisten kanssa ollut tekemisissä, mutta keikkojen jälkeen on tullut juteltua ainakin Ville Laihialan, Ilja Jalkasen ja Jarkko Aholan kanssa. Tosi symppiksiä olleet, vaikka rankka setti takana niin jaksavat tulla meidän tavisten kanssa höpöttämään :)
Benedict Cumberbatch! Näin sen silloin Helsingissä, aivan ihana tyyppi! Ja se sen ääni, niin seksikäs livenäki.
Tuukka Temonen oli tosi kivan oloinen.
Miia Nuutilalle ääni täältäkin, sattui kerran Stockalla viereen kaivamaan sukkalaareja ja hänelle hymyiltyäni alkoi yhtäkkiä juttelemaan, aluksi niistä sukista ja sitten Lapista, kun kertoi tulleensa sieltä kuvauksista ja itse olen sieltä kotoisin. Ihan supersymppis ja tosi maanläheisen oloinen!
Lumilautailija Roope Tonteri on ainakin mukava jamppa, oltiin samassa koulussa. Enpä koskaan silloinkaan kuullut hänestä pahaa sanaa, pidettiin ihan yleisesti reiluna ja hauskana kaverina vaikka ei koulujutuissa loistanutkaan
Michael Monroe on tosi sympaattinen ja ihana ihminen. Takahuoneessa olen herran kanssa jutustellut niitä näitä ja oli erittäin lämmin ja aito ja jopa hiukan ujonoloinen, ei ollenkaan diiva.
[quote author="Vierailija" time="14.07.2014 klo 04:21"]
Jussi Lampi AV:n juttujen perusteella. Itse en ole häntä koskaan tavannut.
[/quote]
Oli se kyllä myös irl tosi mukava. Jonkun vuoden tulivuorirockissa(oli siellä juontamassa) nähtiin. Jaksoi jutella ihmisten kanssa, antoi nimmareita pyydettäessä, suostui festarinkansan yhteiskuviin eikä pitänyt turhaa meteliä itsestään.