täyttävä ja kylläisenä pitävä ruoka
Olen kärsinyt jatkuvasta nälästä syön mitä tahansa. Maha kurnii tunnin kuluttua jo. Tänään tein ilahduttavan havainnon. Söin aimo annoksen mustaamakkaraa ja olo oli kylläinen 6h. Mikähän tossa ruuassa teki tuon? Toden totta ihmettelen.
Kommentit (11)
[quote author="Vierailija" time="09.07.2014 klo 23:29"]Näin se on. Se ei oo höttöä.
[/quote]
Onko peruna ja lihapullat höttöä? Entä lohi ja kasvikset? Noilla ei esim kylläisyys säily. Pohdin tässä vain. Ap
[quote author="Vierailija" time="10.07.2014 klo 00:48"]Voisko tuolla karpata?
[/quote]
ei kai. Hiilareita kuitenkin 17g. Ap tässä. Muttapitääkin ostaa useammin kun noin täyttävä oli.
[quote author="Vierailija" time="10.07.2014 klo 00:54"]Rasvan ja protskun yhdistelmä.
[/quote]
mikä muu olisi vastaava kombinaatio?
[quote author="Vierailija" time="10.07.2014 klo 00:57"]
[quote author="Vierailija" time="10.07.2014 klo 00:54"]Rasvan ja protskun yhdistelmä.
[/quote]
mikä muu olisi vastaava kombinaatio?
[/quote]
paistettu muna ja pari viip pekonia aamulla. rasvaa ja protskua, noin pieni aamupala eikä koskaan nälkää moneen tuntiin. mulla toi on toiminut pari vuotta tiputtaessa painoa
Uunissa haudutettu kananrinta
Keitetyt kananmunat
jos Tapolaa, niin siinähän on myös ohraa, joka kyllä pitää kylläisenä ja on hyvän makuinen lihan kanssa.
Jos jengi ihmettelee ja pähkäilee ruokavaliotaan, niin palatkaapa juurille. Mitä Suomessa kasvaa helposti.
Nauris, lanttu, punajuuri, ohra ja ruis. Kunhan niitä kukin lisäis valioonsa, niin johan muuttuis tottumukset.
Mainituistakin saa finediningia. :)
Liika protsku ei myöskään pidä nälkää. Esim. jos syön 2 munaa, olen kylläinen pitkään, mutta 3 munaa syötyäni olen aikaisemmin nälkäinen.
Rasvaa kyllä pitää olla.