Clearblue digital antaa liikaa viikkoja
Kokemuksia kaivataan.
Ovulaatio tikutettu ja tämän mukaan viikkoja nyt 4+2, digitesti antoi tuloksen raskaana 3+. Viime viikolla rv 3+4 digi antoi tuloksen raskaana 2-3. Onko kenellekkään muulle tullut digitestiin liikaa viikkoja kun ovulaatio on tiedossa? Mitä tää mahtaa tarkottaa? Myös normaali tikkutesti oli vahva tuolloin rv 3+4.
Kommentit (4)
En osaa muuta sanoa, kuin että minulla on aina ollut vähemmän viikkoja kuin viralliset mittaukset (ennen digitestiaikaa) kertoivat. Syynä pitkä kierto.
Kaksoset? Sulla on jostain syystä enemmän hormooneja kuin vertailuporukalla keskimäärin, siitä se kertoo.
Viikolla 4+4 tein positiivisen clearblue testin, joka näytti 3+. Kun sitten menin ensimmäiseen ultraan, niin huomattiin että sikiön vieressä oli myös toinen, tyhjä sikiöpussi. Eli todennäköisesti alussa ollut kaksosraskaus, jossa sitten alussa toinen ei lähtenytkään kehittymään. Eli siitä saattoi johtua että viikkoja oli testin mukaan enemmän.
Kiitos nopeista vastauksista! Jospa se sitten mahdollisesti kaksosista johtuisi, toivottavasti tuo ei mitään kovin huonoa merkkais.. näin kahden peräkkäisen keskenmenon jälkeen on hieman paniikissa kaiken "epänormaalin" kanssa.. :)