Minkälaisesta liikunnasta pidät?
Porukassa tapahtuvasta, esim zumba? Vai kuntosalilla?
Vai tykkäätkö mielummin liikkua yksin, esim käydä juoksemassa tai kävelemässä?
Vai jumppaatko mielummin kotona jumppavideon edessä?
Mulle mieluisin vaihtoehto on käydä yksin kävelylenkillä.
En jaksa mennä kuntosalille, en tykkää joukkue"lajeista", en ole niin sosiaalinen ja kotijumpat tyssää yleensä aina liian lyhyeen. ;-P
Kotipihassa tulee välillä lapsen kanssa pelattua sulkapalloa ja jalkapalloa. :-)
Kommentit (11)
Ryhmäjumpat, joissa rytmitajuttomuus ei haittaa, metsässä lenkkeily ja uinti.
Ryhmäliikunta, itsekuri ei riitä tekemään mintään rääkkiä yksin. Mitä rankempi tunti, sen parempi. Ei mitään liian koreografiallista, en pysy mukana. Maksimisykkeitä haen.
Juoksulenkit heti aamulla, kuntosali ja koiran kanssa lenkkeily (metsässä mukavinta ja koira myös välillä mukana juostessa).
Sellaiset ryhmäliikuntatunnit, joissa ei mitään koreografiaa, pitkät kävelylenkit, rullaluistelu, murtsikka, vuoristovaellus.
Kävely sauvoilla ja ilman, nilkat ei kestä juoksemista. Pyöräily. Hiihto, luistelukin sujuu mutta mieluummin perinteistä.
[quote author="Vierailija" time="02.07.2014 klo 19:35"]
En suoraan sanottuna mistään!
[/quote] Sama täällä!!
Ainut mistä olen koko elämäni aikana saanut jotain kiksejä oli kunnon kuntosalirääkki, isoilla painoilla ja täysteholla, mutta vain pt:n johdolla joka koko ajan kertoi mitä tehdä, millä painoilla, montako toistoa jne. Mutta ei mulla ole rahaa sellaiseen..
- vapaat painot
- bikram jooga
- vapaauinti
Treenaan noin 10h viikossa.
[quote author="Vierailija" time="02.07.2014 klo 19:35"]
En suoraan sanottuna mistään!
[/quote]
Sama homma.
Kaikesta sellaisesta missä se liikunta tulee vähän kuin sivutuotteena. Laskettelusta, sulkapallosta ulkona... En tykkää sellaisesta hikirääkistä ja joka tapahtuu vain yhdessä huoneessa.
Raskas lihastreeni salilla tai kotona, vapailla painoilla.