Apua pukeutumiseen: mitä laitan päälle yökerhoon Helsingissä?
Kääk, lauantaina on polttarit ja tavallisten polttariohjelmien jälkeen on tarkoitus mennä Lostariin yökerhoon. Olen niin mammautunut, etten ole käynyt Helsingin yöelämässä kuuteen vuoteen ja siis totaalisen pihalla pukeutumisesta. Mitä reilu 30-kymppiset pukevat päälleen, mennessään illalla ulos (yökerhoon).
Polttarisankari kaasoineen on vielä alle kolmekymppisiä ja trenditietoisia, auttakaa kiltit, miten pukeudun?
Kommentit (10)
mutta kun kaupat ovat vaatteita pullollaan, niin en t iedä mitä katsella.
Millaiset yläosat on in kapakkapukeutumisessa, ei varmaan ihan tunikat, vai onko? Onko housut enempi norm. kuin mekko/hame?
missä itse viihtyy ja tuntee olonsa kotoisaksi?
Jos tuntuu siltä, että on aivan jonkun muun vetimissä (vaikka olisi kuinka trendikäs), niin saattaa koko ilta kärsiä siitä.
ap taisi juuri kysellä vinkkejä...
Pue päälle hyvänmalliset farkut, sirot korkeakorkoiset kengät, avokaulainen paita.
Ei kannata alkaa yrittämään mitään erikoisempaa, jos se ei ole verissä ;)
No eih, taidan kuitenkin olla niin kaukana...
http://www.asos.com/Hayden-Panettiere/French-Connection/French-Connecti…
Tällaisen sä kuitenkin sitten puet :)
http://www.asos.com/Diesel/Diesel-Ronhar-Bootcut-Jeans/Prod/pgeproduct…
Sello ois tossa lähellä, Tapiolasta taas löytyy Stockmann ja Sokos.
Kieltämättä toi eka olis hyvä, mutten tosiaan taida olla ihan noin rohkea.
Onkos farkkujen värillä väliä? Kaapista löytyy sekä mustaa, että sinistä, jotka ois sopivia. Niihin on onneksi tullut satsattua.
noita paitoja on 9.90e kaikissa väreissä.
vaaleita farkkuja ellet ole pissis. Jos valitset mustat farkut niin valkoinen yläosa on silloin huono valinta, mieluummin joku kirkas, hehkuva väri. Jos olet ruskettunut kesän jäljiltä niin korosta meikissä ja pukeutumisessa sitä.
missä itse viihtyy ja tuntee olonsa kotoisaksi?
Jos tuntuu siltä, että on aivan jonkun muun vetimissä (vaikka olisi kuinka trendikäs), niin saattaa koko ilta kärsiä siitä.