Miten kukaan pystyy polttamaan kaksikin askia tupakkaa päivässä?
Minä tupakoin vain viikonloppuisin, periaatteessa vain lauantai-iltaisin, jos istun terassilla hyvän viinin kanssa tai vietän iltaa kavereiden kanssa. Mutta silloinkin poltan ehkä maksimissaan 5 tupakkaa. Pari kertaa vuodessa menee kerralla ehkä enemmänkin, jos olen oikein humalassa vaikka uutena vuotena. Mutta miten kukaan pystyy vetämään koko askin päivässä? Pahimmillaan niitä menee joillakin 2 askia eli onko se sitten 40 tupakkaa?
Kommentit (12)
Kyllä pystyy, jos sietää tupakkayskän, katkokävelyn ja hengenahdistuksen. Sitten kun on kuollut, ei tarvitse sietääkään.
Tulee tunne, ettei saa happea ja on pakko polttaa tupakka lääkkeeksi. Eihän tupakka muuten huume olisikaan, ellei sen lopettamisesta tulisi vieroitusoireita. Tupakoitsijalla hengitys kulkee paremmin 15 minuuttia tupakoinnin jälkeen kuin lakkoillen.
Kaveri poltti punasta norttia 1,5 askia pvässä ja sylki filtterit pois. Meni sitten tupakan vierotuskurssille.
Siis miten joku pystyy polttamaan askin päivässä? Ihan järkky olo keuhkoissa jo 5 jälkeen jos arkena polttaa. Viikonloppuna alkoholin voimalla poltan kans enemmän mutta viikolla jo yhestä tulee morkkis ja paska olo keuhkoihin. Krapula onkin aina pelkästä tupakasta viikonloppuisin, mutta en halua lopettaa kokonaan. Typerää tämäkin.
Kyllä menee jossain työmaalla helposti kun koko ajan on tupakka huulessa. Sitten pidetään tupakanpoltosta vielä tupakkatauko.
Jos aamulla alkaa juomaan kaljaa ja pikkutunneilla lopettaa niin kyllä siinä pari askia röökiäkin menee. Paha olo ja yskä on sitten sen mukainen ja viikkoon ei voi edes ajatella tupakkaa- eikä bisseä.
No pistää tupakan huuleen ja polttaa. Ei voi olla niin monimutkainen konsepti.
2 askia tupakkaa on jo aika kova suoritus. Jos on päivästä hereillä 16 tuntia niin siinähän pitäisi polttaa melkein 2,5 tupakkaa tunnissa.
kuinka idiootti aloitus. ap parempana ihmisenä-minä en polta kuin niin vähän, miksi poltat ollenkaan. entä juominen, miten joku voi juoda kolme pulloa kossua illassa kun minä en voi juoda kuin yhden. ruoka, miten joku voi syödä 7000 kcl päivässä kun minä pystyn max 2000. urheilu, miten jotkut juoksevat sata metriä alle 10 sekunnin kun minulta menee vähintään 30 sekunti. kyllä on maailmassa ihmeteltävää paljon.
Voi että nyt ap saa kauhistella, että miten kukaan muu ikinä voi, kun MINÄ en voi. Suloista.
En ole itsekään kokeillut kahta askia mutta en rupea piilomoraalisaarnan varjolla sitä ihmettelemään. Varmaan se joillain menee samalla tavalla kuin itsellä yksi aski. Aikaa siinä tietenkin kuluu aika paljon, todennäköisesti kahden askin polttajat joko polttaa ketjussa osan päivää tai päivätyötä ovat esim ulkona missä voi polttaa jatkuvasti.
Et ole ketjupolttajista kuullut?
Kuinka kauan yhden tupakan polttamiseen menee aikaa? Sillä jaat vuorokauden minuutit. Saat määrän, jonka ihminen voi teoriassa polttaa tupakkaa vuorokaudessa, jos yksi tupakka palaa kerralla.
Itse en voi em. laskutoimitusta suorittaa, koska en tiedä, kuinka kauan yhden tupakan polttamiseen menee aikaa. En ole koskaan polttanut tupakkaa.
Vierailija kirjoitti:
Et ole ketjupolttajista kuullut?
Kuinka kauan yhden tupakan polttamiseen menee aikaa? Sillä jaat vuorokauden minuutit. Saat määrän, jonka ihminen voi teoriassa polttaa tupakkaa vuorokaudessa, jos yksi tupakka palaa kerralla.
Itse en voi em. laskutoimitusta suorittaa, koska en tiedä, kuinka kauan yhden tupakan polttamiseen menee aikaa. En ole koskaan polttanut tupakkaa.
kauanko siihen yhteen menee, aika vaikea kysymys, itsellä meni silloinkuin vielä poltin niin noin 5 min. mutta joillakin voi mennä 15 sekuntia. silti ap.n aloitus on oman arvonsa nostamista tyhmällä asialla.
Voi kuule, pahimmat korsteenit vetää neljäkin askia päivään.