Auttaako koira/koirat vauvakuumeeseen? ov
Mulla iso halu saada lapsi mutta nyt mahdotonta. olen halunnut koiraa edellisen kuolemasta 3v. sitten, mutta en ole hommannut. Auttaakohan koiran hoivaaminen vauvakuumeeseen? Jotain helpotusta pitäis saada.
Kommentit (8)
Jos mies jättää niin auttaa kun ottaa kissan, ihan tosi, olen kokeillut :)
Koiran pitää saada olla koira eikä mikään lellitelty unikaveri.
Toisen koiran ottamisesta meni vuosi ja olin raskaana :)
saa ajatukset pois vauvakuumeilusta. Mitään pysyviä tuloksia pennlla tosin ei saavuta...D
Jos pysyvä tila, niin voi auttaakin. Mutta jos ei, ota huomioon, että koira elää hyvin sellaiset 12 vuotta. Jos vauva tulee myöhemmin sunnitelmiin, niin saattaa loppua rahkeet kesken. Ylensä minusta on parempi järjestys ensin vauva ja sitten koira. Mutta riippuu ihan tilanteestasi.
Meillä oli vanha koira kun lapsi syntyi. Koira kävi melkein toisesta lapsesta kun vauva olikin sairas ja vaativa.
..mutta on koiraa kohtaan todella väärin, ei sen vuoksi koiraa saa missään nimessä hankkia. Siitä täytyy olla huolehtimassa yli 10 vuotta! Vaikka tulisi sitten myöhemmin niitä kakaroitakin.
voi elää yli 10 vuotta ja siitä pitää huolehtia vaikka sitten tulis niitä lapsiakin niiden vuosien aikana. Mutta toisaalta se koira voi antaa muuta ajateltavaa ja tekemistä ja siinä saattais hetkeks unohtaa sen vauvan yrittämisen.
Ei ainaka kissanpentu auttanu mulla..