Pakko päästä pois Suomesta. Menossa sivistyksessä taaksepäin.
Mikä ihmeen junttilaksi tämä maa on muuttunut?? Ahdistavaa ilmapiiri, näköalatonta. Ihmiset masentuneita, aikuiset varsinkin.
Kommentit (11)
Utelias. kirjoitti:
Missä asiat ovat paremmin?
Norjassa. Tervetuloa tänne!
Kun Sanna Marin vie kaikki rahat ja tulevaisuus. Kohta on vaan velkaa ja työtä vieroksuvat jäljellä.
Aikuiset ovat jotenkin rappiolla tässä maassa. Minua huolestuttaa.
Nämä maasta lähtöään nettifoorumeilla kailottavat ja uhoavat eivät todellisuudessa koskaan lähde mihinkään.
Aishalla oli yksi pahe ylitse muiden, suomalaiset miehet. Aishan oma mies oli lähinnä säälittävä miehen irvikuva verrattuna näihin pohjois-eurooppalaisiin pitkiin ja seksikkäisiin miehiin. Aisha ei olisi ikinä voinut kertoa tätä miehellensä ääneen, koska näki miehensä epävarmuuden jo kun tämä joutui olemaan näiden miesten kanssa samassa tilassa.
Aisha yritti olla tuntematta vetovoimaa näitä seksikkäitä miehiä kohtaan, mutta ei voinut mitään itsellensä.
Sinä päivänä v-ottokeskuksen Mika pyysi Aishan kanssaan kävelylle läheiselle ulkoilureitille, jotta voisivat kerrata suomenkielen sanoja ja lauseita, ja jotta Aisha pääsisi hieman ulos happihyppelylle.
Aisha tiesi tämän olevan hänen hetkensä.
Aisha oli opetellut vartavasten yhden tietyn suomenkielisen lauseen Mikaa varten, minkä hän halusi lausua heidän päästyä syvemmälle metsään... "Haluaisin ottaa suihin sinulta".
Taas älykkyysosamäärä nousee hieman kahdessa maassa...
Yksi vihervasemmistolainen poissa suomesta on aina hyvä asia.
Milloin lähdet?
"Good riddance", kuten maailmalla sanottaisiin! 👋
Vierailija kirjoitti:
Aikuiset ovat jotenkin rappiolla tässä maassa. Minua huolestuttaa.
Miksi niitä rappiolla olevia miehiä otetaan tänne ihan kiimoissaan?
Missä asiat ovat paremmin?