Tapahtumat

Kun kirjaudut sisään näet tässä ilmoitukset sinua kiinnostavista asioista.

Kirjaudu sisään

Viimeistä kotiäitipäiväänsä viettävä vastailee jos kysyttävää

Vierailija
18.08.2006 |

Kommentit (4)

Vierailija
1/4 |
18.08.2006 |
Näytä aiemmat lainaukset

entä paljonko sinulle jää enemmän rahaa käyttöön, kun vähennät työmatkakulut, hoitomaksut yms " töihinmenokulut" ? ihan vaan uteliaana kyselen, koska minulla töihin paluu edessä ennen joulua ja ei ihan kauheesti motivoi taloudellisessa mielessä.

Vierailija
2/4 |
18.08.2006 |
Näytä aiemmat lainaukset

ja toisaalta odotankin sitä ihan innolla:) viimeiset 3viikkoa tutustuttu päiväkotiin ja olleet siellä useamman kerran jo yksinkin monta tuntia ja kaikki mennyt paremmin kuin hyvin ja valtava kivi on tippunut siinä mielessä sydämeltäni!

Ap

Sisältö jatkuu mainoksen alla
Sisältö jatkuu mainoksen alla
Vierailija
3/4 |
18.08.2006 |
Näytä aiemmat lainaukset

Meidän lapset ovat olleet nyt viikon päiväkodissa ja ihan kivasti on mennyt. :)

Vierailija
4/4 |
18.08.2006 |
Näytä aiemmat lainaukset

Eniten jännitän ja pelkään niitä aamuja:( en todellakaan ole mikään aamuihminen ja lisäksi hikoilen helposti ja paljon joten olen varmaan monesti oikea tuskanhiki päällä kun ulos pääsemme.

Täytyy ottaa tavaksi pakata kaikki tarvittava esille jo edellisenä iltana ihan omista vaatteista lähtien. Onneksi työmatkat kestävät kuitenkin vain n 15min joten olemme kotonakin jo ennen kello 16:)

Ap

Kirjoita seuraavat numerot peräkkäin: neljä yksi viisi