Tapahtumat

Kun kirjaudut sisään näet tässä ilmoitukset sinua kiinnostavista asioista.

Kirjaudu sisään
Tervetuloa lukemaan keskusteluja! Kommentointi on avoinna klo 7 - 23.
Tervetuloa lukemaan keskusteluja! Kommentointi on avoinna klo 7 - 23.

Turhauttavaa odotusta

16.08.2006 |

Ei ole aikoihin tullutkaan tälle palstalle kirjoiteltua, mutta nyt oli pakko päästä kertomaan jollekin.



Minullaon 2 keskenmenoa takana, esikoinen syntyi 2003 eikä siinä raskaudessa ollut mitään ongelmia. Ensimmäisestä keskenmenosta on n. 2v ja toinen tuli siitä vuoden päästä.



Tällä hetkellä odottelen sydän syrjällään alkavatko menkat vaiko ei, ovat jo 5pv myöhässä kun kierto on ollut tähän asti suhteellisen tarkka, korkeintaan 2 pv:n heitolla. Testannut olen kahdesti, molemmilla kerroilla kuitenkin on negaa näyttänyt, mutta silti ei ole ollenkaan sellainen olo että menkat edes alkaisivat.



Soitin tänään terppakeskukseenkin, mutta sieltä käskivät odottaa ensi viikon puoliväliin ja ottamaan sitten uudelleen yhteyttä jos tilanne on edelleen sama.



Ensimmäisessä keskenmenossa testitulos oli positiivinen vasta kun menkat oli myöhässä n. 1½ viikkoa, ja vuoto alkoi juuri edellisenä päivänä ennen ensimmäistä neuvolaa. Toisessa keskenmenossa testasin plussan heti kuukautisten jäätyä pois mutta totuus paljastui ekassa ultrassa.



Mietityttää että kuinkakohan nyt käy.

Kommentit (5)

Vierailija
1/5 |
19.08.2006 |
Näytä aiemmat lainaukset

sitä samaa turhauttavaa odotusta myös täällä.vielä viiko pitäis odottaa että tohtii tehdä testin ja aika kuluu niin hitaasti 8=(

Vierailija
2/5 |
21.08.2006 |
Näytä aiemmat lainaukset

tänään toivottavasti selviää mikä on tilanne. Kävin tuossa aamulla terppakeskuksessa jättämässä näytteen ja iltapäivällä saa tuloksen. Menkat ei ole alkaneet, mutta rinnat on arat ja painavat.

Sisältö jatkuu mainoksen alla
Sisältö jatkuu mainoksen alla
Vierailija
3/5 |
21.08.2006 |
Näytä aiemmat lainaukset

Toivon parasta mahdollista plussautumisonnea sinulle Nikita! Malta odottaa vielä vähän.. Tule sitten kertomaan mitä tulokset näyttivät.



piinailua aloitteleva kindness

Vierailija
4/5 |
22.08.2006 |
Näytä aiemmat lainaukset

kun piti tuossa välillä käydä heilumassa töissä iltavuorossa. Plussahan sieltä tuli, mutta nyt sitä vain toivoo 2 keskenmenon jälkeen että ekassa ultrassa olisi kaikki ok. Eka keskenmeno alkoi vuodolla joka meni ilman erillisiä toimenpiteitä ja toinen todettiin vasta ultrassa josta päädyttiin kaavintaan.



Jotenkin sekava olo, onnellinen mutta silti ei kuitenkaan vielä uskalla ajatellakaan että ehkä sittenkin. Mutta eiköhän tämä tästä ajan myötä. ;-)

Vierailija
5/5 |
22.08.2006 |
Näytä aiemmat lainaukset

Toivotaan, että tällä kertaa plussa kasvaa ja vahvistuu : )

Täältä vauvaliimaa iso ämpärillinen mukaan!

toivottaapi Jessica