Kyllä taas suututtaa ihmisten nirsoilu! Minulla on yksi vanha lastulevyvitriini ja olin pakannut sen peräkärriin ja olin tuttavan pihassa! Arvatkaa kelpasiko?
Okei ollut pyytänyt tuota, mutta ajattelin yllättää. Tuosta on niin hankala päästä eroon. En haluaisi maksaa kaatopaikka maksua.
Tuo olisisi sopinut hyvin hänen olohuoneeseen, mutta eiiiii............
Kommentit (10)
Ajattelin kerrankin yllättää enkä soittanut etukäteen. Ajoin autoni pihaan ja painoin torvea kolme kertaa. Tuttava ilmestyi tuon jälkeen naama nurin päin pihalle!
T.ap
Vaikka oletkin harvinaisen kuiva provo, niin kaverillas ei ole mitään velvollisuutta ottaa vastaan sun "yllätys" romujas.
Haiskahtaa lähinnä kettuilulta kaverille ..
Jos ei ole ollut puhetta moisen tarpeesta, etkä etukäteen kysynyt, et ole oikeutetussa asemassa vetämään hernettä nekkuus, kun ei kelpaa.
Vie kaatopaikalle, ja maksa kiltisti se kaatopaikkamaksu.
0/5
Ilmaiselle tavaralle kyllä löytyy ottaja, jos olet valmis kuskaamaan sen uuteen kotiin.
Ei se kelvannut sinullekaan, ap!
Vie se Porvooseen!
Ok provo, tuli mieleen tuttu vanhan tavaran ja antiikin kauppias, joka totesi 1970-luvun kirjahyllystä, että ”lyökää p-skaksi vaan”.
Joo, pääsisit siitä lahjoitetaan-palstalla eroon, kun lupaat kuljetuksen.
Mutta et voi voi ajatella tuttavan puolesta, että sopii hyvin heidän kotiinsa.
Ei sovi meillekään.
Minulla oli suorastaan ongelma, kun poikamiehenä ostin isomman asunnon, jonne muutin pikkuyksiöstäni, kun joka hemmetin puolelta alkoi tulemaan tarjouksia ties mistä kaverin isotädin varaston nurkassa lojuvasta hyllystä tai pöydästä, kaikesta rojusta mikä ei kellekään ole kelvannut, mutta pois ei ole viitsitty heittää. Ei kiitos, en tahdo niitä edes "siksi aikaa, että ehdin vähän rempata ja löytää sopivan kalun.". Ei prkl, en ota niitä romuja tänne vaikka kuinka olisi hyvässä kunnossa ja ilmaiseksi saisi.
Ei mee hyvin provoilijalla kun jo otsikosta näkee.
0/5