Pitäisi olla kiitollinen
Mies kysyi, tarvitsenko kaupasta jotain, ja sanoin että suklaata. Luettelin merkitkin, mitkä on hyviä. Mies tuo juuri sitä suklaata, mistä olen vähän aikaa sitten suuriäänisesti valittanut, kuinka huonoa ja pahaa ja ei kannata kyllä enää ostaa.
Miten voi olla niin ignorantti?! Ei kuuntele eikä välitä siitä, mistä pidän. Ei sitä kiinnosta. Tottakai kiitän kauniisti ja syön kiltisti, mutta puran turhautumiseni tänne.
Kommentit (4)
Ei kukaan lue, eikä kuuntele. Kirjoitin kaupan toivelappuun, että voisitteko tilata kauppaanne tuotteen X, koska olen allerginen tuotteelle Y. Tuotetta X pitää hakea isolta marketilta asti. No, eikö lähikauppa tilannut tuotetta Y valikoimiinsa ja saan yhä mennä hevonkuuseen hakemaan tuotetta X.
Vierailija kirjoitti:
Mikset sanonut hänelle? Nyt saat samaa suklaata jatkossakin.
Tuskin vähään aikaan pyydän tuomaan. Eikä voi sanoa koska sitten olis kiittämätön.
Sano se suklaa minkä tasan tarkkaan haluat niin kaikki ovat tyytyväisiä.
Mikset sanonut hänelle? Nyt saat samaa suklaata jatkossakin.