Eikö Orimattilalaiset oo nähny ihmisiä ku pitää kyylätä ?
Jos ette oo ni suosittelen laajentamaan piirejä. Ja lopettaa sen muiden asioista juoruilun.
Kommentit (5)
Kikka kolmonen: älä stressaa. Sun elämä ei muutu mihinkään siitä, kuka sanoo, mitä sanoo ja missä sanoo. Mutta kun oppii olemaan välittämättä, elämä helpottuu huomattavasti.
Sillä loppujen lopuksi sinä olet vain kärpäsenpaska valtameressä. Et ole niin kiinnostava mitä kuvittelet. Ihmiset ei ole erityisen kiinnostuneita just SINUSTA, ihmiset nyt vaan puhuu. Sinusta, naapurin Villestä, kunnanjohtajasta, peräkylän Kaijasta, jne.
Orimattila kirjoitetaan isolla alkukirjaimella, orimattilalainen pienellä.
Jo eilen sinulle kerrottiin, että tuo kyttäysharha on omassa päässäsi, joten miksi ihmeessä jatkat asiasta valittamista. Tekemisesi eivät kiinnosta ketään. Harmittaako se?
No onhan se perin konua, jos sinua kylillä tuijotetaan! Henna vaiko Tönnö on kyseessä?
Orimattilan keskusta on kuin jostain mustasta suomikomediasta. Kuolevia kirpputoreja, tyhjiä liiketiloja ja viimeisiä homeisia kuolinkoreissaan taistelevia putiikkeja, kadulla laahustavia toimettomia Kelaäitejä vaunuineen, muutamia syrjäytyneitä nuoria ja toinen jalka haudassa olevia vanhuksia.
Viimeinen sammuttaa valot.
Kyllä mä saan tietää mitä musta juoruillaan eikä ne oo mitään kivoja juoruja halutaan vaan pilata lisää mainetta. Ja muiden käsitystä musta.