Tapahtumat

Kun kirjaudut sisään näet tässä ilmoitukset sinua kiinnostavista asioista.

Kirjaudu sisään

Miks on niin paljon nykyisin näitä patologisia PETTÄJÄ av(i)omiehiä?

Vierailija
10.08.2006 |

Mikä näit nuoria miehiä oikein riivaa; on maallista mammonaa, kauniit vaimot, öky autot, joillakin suoloista jälkikasvua - ja aina pitäisi löytää joku misukka vielä kainaloiseksi?

Lööpit pursuaa näitä kundeja; on Teemua, Vesaa, Mikaa, Kimiä ja Jania näistä meidän omista " tavis" miehistä puhumattakaan.

Miksi ihmeessä? Onko uskollisuus parisuhteessa " vanhanaikaista" .

Entä jos nämä Sirpat, Ninat, Erjat, Jennit, Susannat ja me " tavis" mammat alkaisimme toimia samalla tavalla (en väitä, että tämä jälkimmäinen sarja koostuu pulmusista).

Mikä tässä systeemissä on vialla? Liiallinen itsekkyyden, omien tarpeiden tyydyttämisen tarve? Pitää olla heti-mulle-tänne-kaikki?

Voiko nämä ihmiset IKINÄ elää onnellista parisuhdetta / perhe-elämää? Onko pettäjä / kukasta kukkaan rientäjä parantumaton, ikuisen hekuman etsijä?

Kommentit (4)

Vierailija
1/4 |
10.08.2006 |
Näytä aiemmat lainaukset

riittää, että käyt lounaalla, kahvilla, torikävelyllä, konsertissa jne jne

vastakkaista sukupuolta olevan ystävän, tuttavan kanssa,

niin kohta on joku juoruamassa 7 päivää -lehdelle. Näin saadaan taas av-mammoille pähkättävää.

Mutta ikuisesti mietin, mitä liikkui Vesa Keskisen päässä, kun antoi salarakas -jutusta oikein lehdistötiedoitteen....

Vierailija
2/4 |
10.08.2006 |
Näytä aiemmat lainaukset

Ei kai tämä nyt niin uutta ole :( Mutta se mikä on vuosikymmenien aikana muuttunut on se, että media ulottuu kaikkalle ja ihmiset saavat asioista enemmän tietää + se, että me nykynaiset emme enää niin vain hyväksy pettäjämiehiä kuin ennen vanhaan. Eroamme ja siitä syystä taas saavat kaikki asiasta tietää.

Sisältö jatkuu mainoksen alla
Sisältö jatkuu mainoksen alla
Vierailija
3/4 |
10.08.2006 |
Näytä aiemmat lainaukset

Suoraan sanottuna ihmiset ovat pettäneet aina, joskus se on ollut yhteisössä hyväksyttävämpää, joskus vähemmän hyväksyttyä. Keskiluokka on asian suhteen usein tiukempi, yläluokka taas kovinkin salliva. Ja ehkä nuo julkkikset sitten kuuluvat siihen nykyiseen yläluokkaan.

Vierailija
4/4 |
10.08.2006 |
Näytä aiemmat lainaukset

jotta se olis jotenkin miehinen juttu, ainakaan nykyään?