Tulevaisuusvaliokunnan tutkimuksen kohteita: ajatusten luku ja muokkaus suoraan aivoista, DNA-luenta ja kirjoittaminen, Biosirut / “Lab on a chip”
Jos kukaan vakavissaan ajattelee että tämähän kuulostaa hienolta niin kannattaisi ihan oikeasti avata ne silmät viimeistään nyt. Perustuslakia jo romutetaan hyvää tahtia ja otetaan perusoikeuksia pois ihmisiltä, tällaista teknologiaa kun saadaan siihen niin ollaan sitten ihan oikeasti täydellisiä orjia. Tulevaisuudessa valtio omistaa kehosi, ajatuksesi ja tunteesi.
Lähde:
https://www.eduskunta.fi/FI/naineduskuntatoimii/julkaisut/Documents/tuv…
Kommentit (3)
Linturin tekemä raportti, Moller ja lentävät henkilökuljettimet mainittu.
Kannattaa se mainostaa Molleria kun siihen on sijoittanut :D
Eliminoidaan myös kaikki ihmiset, jotka tahtovat ostaa pesästä varastetun, rauhoitetun papukaijan. Tai saada uuden norsunluukorun. Tai syödä uhanalaista eläintä, jotta imisivät siitä vitaalisuutta. Pois sellainen saasta!
Hieno tulevaisuuden innovaatio. Saadaan Sannaa arvosteleva henkilö eliminoitua ennen kuin ajatukset jalostuvat tekstiksi tai puheeksi.