Harmittaa, kun olen ostanut laitteita verkkokaupasta ja nyt ongelma. i:(
Kotimaisesta Verkkokauppa.comista ostin läppärin ja robotti-imurin.
Molempien akussa on ollut häikkää alusta asti: akku tyhjenee omia aikojaan muutamassa päivässä vaikkei laitetta käytä.
Nyt pitäisi lähetellä laitteita sinne tai tänne. Eihän minulla ole enää niitä pakkausmateriaaleja ja juuri siksi ostin verkkokaupasta, ettei tarvi autottomana kanniskella ostoksia. Koen tämän takuuhuoltoon(?) toimittamisen niin hankalaksi, että seuraavaksi ostan oikeasta kaupasta. Ainakin voin kiikuttaa sinne takaisin, jos on sanottavaa.
Aikoinani ostin kalliin läppärin Lidlistä. Sekin piti viedä huoltoon näppäinvian takia. Riitti kumminkin viedä se johonkin Lidlin kauppaan, mistä laite lähti Saksaan! Hiukan nuo korjaukset kesti, mutta oli vaivattomamapaa.
Kommentit (4)
Et ole ostanut kuin humalaisessa mielikuvituksessasi, trolli
Hullujako täällä palstailee?
"Vie verkkokauppaan", häh, toiselta puolen Suomea!
Ja toinen kommentoija on varmaan sama henkilö, joka itse kännissä.
Masentavaa.
Ap
Nakkaat vaan johonkin laatikkoon ja vanhoja hesareita perään ja 'vastaanottaja maksaa'. Kannattaa laittaa lappu mukaan, jos haluat uuden tilalle.
Korkki kiinni ja aivo käyntiin. Viet verkkokauppaan.
Vai oletko kikatin täti lomautusuhan alla?