Vanhempien lapsilleen aiheuttamat traumat.
Minkälaisia traumoja sinulla vanhempiesi käytöksestä johtuen tai vastaavasti oletko itse teoillasi traumatisoinut omia lapsiasi?
Kommentit (4)
Lapset koulussa voi olla jo jengin lapsia tai tarkkailuluokilla , mitä vaan murhaajien huumerikollisten lapsia ja sun lapsi saa kokea siellä heidän todellisuutta myös jo asuin alueella naapurissa . Yhtään ei tiedä mihin porukkaan joutuu .
Kyllä silloin saa "syyttää" vanhempia kun he ovat omien sanojensa mukaan saaneet ihan hyvän lapsuuden eikä ole ollut köyhää tms ja kuitenkin kohtelevat kaltoin omia jälkeläisiään. Onhan se tosi ilkeää. Missä se niiden rakkaus oikein on, ja miksi ovat ensinkään hankkineet lapsia?
No ihmisiähän ne omatkin vanhemmat vaan on omine ongelmineen. Pahempaakin vois olla.
Turha syyttää vanhempia kun ne on yhtä samassa tilassa kuin muutkin olleet lapsina ja toisaalta tekevät työtä ,hoitavat asunto ja muut asiat lapsen puolesta . Kaikki tekee sen mitä osaa . Lapset voi olla vaikeita myös ja koulukaverit saattaa viedä lapsesi mihin tahansa huumeista raiskattavaksi tai rikoksiin . Vanhemmilla on vähän kestämistä muistakaa myös teidän kavereista .