suojelus enkeli on ollut matkassa
Siis uskotteko te enkeleihin? Jumalaan? Mä uskon sillä herra on oikeesti mun lapsia siunannut ja suojellut näin uskon! Kerron hieman enemmän mulla on siis kaksi ihanaa lasta ja kun ensimmäinen syntyi hätä sectiolla olin ollut sairaalassa jo viikon käynnistyksessä ja lopulta mut vietiin saliin jossa laitettiin oksitosiini tippa tippuun ja glugioosi tippa toiseen no mitään supistuksia en saanut koko aikana 11,5h no aina lisättiin ja lisättiin kätilöt vaihtu ja ihmetteli kun mitään ei tapahdu no lopulta lääkäri tutki ja sitten pelmahti sali täyteen valkotakkisia ja mua kärrättiin leikkuriin siittä noin30min oli rakas tyttäremme syntynyt terveenä ja elossa tosin napanuora oli kaulan ja mahan ympärillä ja vahvasti olen sitä mieltä että tyttäremme ei välttämättä olisi tässä terveenä sillä hän olisi luultavammin kuollut hapenpuutteeseen synnytys kanavaan mutta enkelit olivat matkassa ja tyttö päätti odottaakin ja syntyi leikkauksella ja hyvä näin! No nyt hän onkin jo touhua täynnä oleva 3v neiti ja olen joka ikinen päivä niin onnellinen että hän on tällä no pojasta myös yritettiin käynnistää vaikka sanoin että ei tule ala kautta syntymään mulla siis epäiltiin raskaus myrkytystä jonka vuoksi osastolle jouduin no kolme päivää käynnistettiin ja vedet meni ja mitään ei tapahdu ei mitään no käynnistys jatkui vauvan syke oli välillä todella tiheä ja sitä tutkittiin ja muistan kun olin jo ihan loppu ja lähdössä kotiin niin kätilön. Vaihto oli ja ilta kötilö pelmahti huoneeseen no sanoin et mä lähde nyt kotiin no jotain juteltiin ja hän sanoi et hakee lääkärin no mä en halunnut koko ämmää nähdä joten kerroin että jos Se ämmä tulee tähän huoneeseen tapan sen no ei tullut kätilö jutteli lääkärille ja tuli huoneeseen ja kertoi että jos vauva ei yöllä synny niin aamu päivästä leikataan no leikkuu meni hyvin mutta poika jouduttiin elvyttämään 5min iässä että ei varmaan kovin onnellisesti olis päättynyt jos ois syntynyt toisin enkelit olivat matkassa ja tosiaan rukoilin ja lähetin rukous pyyntöjä uskossa oleville ja sitten alkoi tapahtua nopeammin joten osittain varamaan oli herrallakin näppinsä apuna mutta nyt kaikki hyvin kaksi ihanaa elävää tervettä lasta on mulle siunattu ehkä joskus vielä yksi tai kaksi koskaan kun ei voi tietää
niin ja muutkin jakakaa synnytys kokemuksianne tänne ja te joilla myös leikttu muksut niin kertokaa esitteli helposti lääkärit leikkuun puolelle tajuamaan että on parempi leikata
ja mielellään sairaalan nimi ja lekuri jos muistatte
Kiitos
Kommentit (6)
Kun lääkäri tekee jotain oikein ja kaikki menee hyvin on matkassa enkeli/jumala/mielikuvitusystävä. Jos lääkäri tekee oikein mutta asiat silti menevät huonosti: hoitovirhe.
Antakaa ihmiset kiitos sinne minne kiitos kuuluu.
Onpas maaninen teksti, huh! Uskon enkeleihin ja myös tämän luettuani siihen, että päivä on mun osalta täysi, hyvää yötä :)
Kylläpä voi lukeminen hengästyttää! Tais pari aivosoluakin pingahtaa samalla joten en pystynyt sisäistämään yhtään mitään.
Ei jumalauta,opettele nyt kirjoittamaan sujuvammin. :D:D
Onko sulla lääkitys ok? Tapat lääkärin? Opettele eka yhdyssanat ja sitten avaudu täällä. Huh kun oli sekavaa tekstiä :)