Mistä ulkonäön tai luonteen piirteistäs et pidä miehissä?
Itse en pidä miehistä, jotka kuvittelevat, että heidän mielipiteensä on totuus tai mieheys on parempaa kuin naiseus tai miehillä on oikeus hallita naisvihalla naisia.
Kommentit (19)
Tyhmyys
Ja nyt en tarkoita mitään kirjaviisauden puutetta vaan erilaista sosiaalista tyhmyyttä, miehiä, jotka luulee, että on ok puristaa vieraan naisen tissejä ravintolassa, miehiä, joiden hauskin vitsi on toistaa joku Kummelin sketsi, miehiä, jotka kuvittelee statuksen tekevän vaikutuksen jne.
Luonne:
Puhuu vain itsestään, puhesävy jotenkin opettava (neuvoo koko ajan eikä pidä naisen osaamista ja mielipiteitä mitään)
Ihailee koko ajan ääneen blondeja isotissisiä rakennekynsinaisia.
Luonteen vetelyys, ei minkäänlaista kunnianhimoa tai yrittämistä, lannistutaan pienistäkin asioista.
Koko ajan vitsejä kertova ja vielä huonoja ja uskoo olevansa hauska
Ulkonäkö:
Yli 10 kilon ylipaino
Tikkulaiha
Pitkät hiukset
Värittömät ja tyylittömät vaatteet, matalapohjaiset kävelykengät
Epäsiisti parta, nenä ja korvakarvat, karvainen selkä
Pulleat kädet
Lattajalat
Ohuet huulet
Mustaksi värjätyt hiukset
Kroppa, joka on riukujalkainen ja kätinen, mutta pullerovatsa
Äkkipikainen ja nolon tilannetajuton mies, jolla on pulleat kädet, joissa rystysten kohdalle tulee sellaiset kuopat.
Itsekeskeiset ja liian sliipatut miehet eivät sytytä.
Pidän kaikenlaisista miehistä, paitsi luihuista vetelehtijöistä.
Kieroista, vihjailevista, kyttäävistä miehistä en pidä.
Sellainen levoton ja jollain tavalla hermoheikon oloinen joka pälyilee koko ajan hermostuneena ympärilleen
Sellainen leikkisän mustasukkainen saa olla eli hyvän itsetunnon omaava rento tyyppi, mutta sairaalloisen mustasukkaista hullua kannattaa vältellä ja dumpata sellainen heti jos osuu kohdalle koska sellaisessa suhteessa alkaa nyrkki pian heilua jos vilkaisetkaan vieraaseen mieheen (bussikuskiin, opettajaan, lääkäriin jne)
semmoinen tyhmä joka kuvittelee edelleen tänä päivänä että mies on henkisesti ja ruumiillisesti muka AINA se vahvempi osapuoli
Hiirenpillu leuassa on totaali-turn-off!
Terävä tai iso aataminomena. Katse kiinnittyy aina siihen, kun keskustelee.
Kauheat möykkärit ja jos huutelee muille röyhkeyksiä, tai muuten käyttäytyy röyhkeästi on turn off.
paha haju ja ei kuuntele naista ja ei uskalla mitän
Naisten ulkonäön julkisen kommentoinnin oikeudekseen ottavat miehet. Kiitospaitatyypit. Bodarineanderthalit. Tietyt persu-uskovaiset.
Pitkät hiukset, viikset, liian läski tai laiha. Paksu ja roikkuva alahuuli.
Luonne: seksismi, rasismi, homofobia. Huono itsetunto. Karkeus. Itsesääli.
Ulkonäkö: tupakointi, holtiton alkoholinkäyttö, huono hygienia, huonoryhtisyys, "letting yourself go" eli holtiton mässäily ja urheilemattomuus. Siinähän noita.
Sovinistinen itserakkaus. Likaisuus.