Jaksaako perus rutiiniseksi saman kanssa
Kommentit (10)
Tottakai! Ja mitä edes on rutiiniseksi? Meillä jokainnen pano on himokas ;)
Jaksaa todellakin kun siinä saa olla ihan oma itsensä ja saa vain nautiskella eikä tarvitse esittää mitään ja takuuvarma orkku!
Se on parasta, varsinkin rakastuneena.
[quote author="Vierailija" time="29.03.2014 klo 13:20"]Joo, kunhan sitä vain olisi tarpeeksi. Aina kun seksiä on, se on hyvää jollei erinomaista, mies ei vaan jaksa kuin kerran kuussa nykyään.
[/quote]
Jaksaisiko useammin, jos se ei olisi samaa vanhaa rutiinia?
Ap
[quote author="Vierailija" time="29.03.2014 klo 13:41"]Se on parasta, varsinkin rakastuneena.
[/quote]
Onko joku vielä niin rakastunut yli 10v jälkeen?!
Joku seksuaalisuustutkija sanoi, että jos ei seksiä synny spontaansti, on paras tapa pitää liitto kunnossa, sitten vain järjestää sille rutiininomaisesti aika kalentereista.
Jaksaa..kun löytää sen oikean jonka kanssa kipinät leiskuu, meillä jatkunut jo lähes 30v eikä loppua näy! Jostain se vaan tulee, aina jaksaa innostua molemmat, se vaan on niin ihanaa ja edelleen monta kertaa viikossa! On se mahdollista, toivotan kaikille samaa..jos muutaman vuoden kuluttua seksi vähenee ja on tylsaa. silloin on väärä kumppani!
[quote author="Vierailija" time="29.03.2014 klo 16:05"]
[quote author="Vierailija" time="29.03.2014 klo 13:20"]Joo, kunhan sitä vain olisi tarpeeksi. Aina kun seksiä on, se on hyvää jollei erinomaista, mies ei vaan jaksa kuin kerran kuussa nykyään.
[/quote]
Jaksaisiko useammin, jos se ei olisi samaa vanhaa rutiinia?
Ap
[/quote]
Kyllä se tyyli on täysin miehestä kiinni, minä olen ehdottanut jotain uutta, mies vastaa että joskus toiste, onhan tässä vuosia aikaa kokeilla joskus, ei vaan ole sitä päivää vielä tullut. Mies on muutenkin rutiiniensa orja.
[quote author="Vierailija" time="29.03.2014 klo 16:08"]Joku seksuaalisuustutkija sanoi, että jos ei seksiä synny spontaansti, on paras tapa pitää liitto kunnossa, sitten vain järjestää sille rutiininomaisesti aika kalentereista.
[/quote]
No ei se toimi silloin, jos on kyllästynyt samaan rutiiniseksiin saman kumppanin kanssa.
Ap
Joo, kunhan sitä vain olisi tarpeeksi. Aina kun seksiä on, se on hyvää jollei erinomaista, mies ei vaan jaksa kuin kerran kuussa nykyään.