kuinka usein suihkussa?
Kysymys kuuluukin kuinka usein käytte suihkussa? Pesettekö joka kerta shampoolla hiukset? Kuivuuko iho?
Kommentit (17)
Montakohan sivua tähän ketjuun tulee ;)
En käy talvella joka päivä, ehkä suunnilleen joka toinen päivä. Hiukset pesen yleensä joka toinen pvä. Iho kuivaa, mun pitää rasvata. Nyt oon tosin raskaana, eikä mun tarvitse rasvata säännöllisesti kuin jalkaterät.
Kesällä käyn joka päivä tai pari kertaa päivässä.
Töiden takia käyn joka ilta. Pesen hiukset hyvin ja ihon myös. Rasvaan tarvittaessa, harvemmin tarvitsee. Vapaapäivinä en käy päivättäin, ehkä joka toinen tai joka kolmas päivä.
Jo toinen suihkukysely tälle pvää. Kannattaisikohan sinun tehdä jotai muuta? Ja miksi sinua kiinnostaa muiden ihmisten suihkuttelut? Olet vajaa!
yleensä jokatoinen päivä jolloin pesen hiukset ja vartalon. joskus ei jää päivää väliin. käytän aina shampoota mutta hoitoaine välillä jää jos ei jaksa.. ihoni on aina kuiva ja vaatii rasvausta ympäri vuoden
Joka aamu, pesen myös hiukset. Myös lähes joka ilta, silloin en pese hiuksia. Mikään paikka ei kuivu.
Mikä teitä oikein kiinnostaa siinä, miten usein toiset käyvät suihkussa, pesevät hiuksensa tai peseytyvät yleensä? Ettekö osaa itse päättää, onko aika peseytyä vai ei?
Kerran päivässä iltaisin. Hiukset pesen joka toinen-joka kolmas päivä.
Käymme joka ilta. Koko perheellä on tapana käydä pesulla joka päivä ennen nukkumaan menoa. Aikiset tai teinit saattavat käydä myös aamulla tai töiden jälkeen.
Iho ei kuivu erityisemmin. Vauvojen kylpyyn on laitetu joskus öljyä. Hiukset pestään 2-3 kertaa viikossa.
mä käyn joka päivä. kesällä yleensä 2 kertaa..
Talvella joka toinen päivä juuri sen takia ettei iholle ole hyväksi, myös hiukset näyttävät paremmalta jos ne ennen pesua on ehtinyt likaantua.
Aamuin illoin. Hiukset pesen aamuisin, vähän kuivuu talvisin iho, mutta kosteusvoiteet on keksitty.
Joka ilta ja pesen hiukset myöskin. En voi sietää rasvaisia hiuksia ja olen sen verran hygieeninen etten mene petivaatteisiin nukkumaan ellen ole suihkussa käynyt.
Taas joku uusavuton täällä opettelee elämää.
Mä käyn neljä kertaa päivässä. Pesen hiukseni Tolulla ja kuuraan alapääni teräsharjalla.
Joka ilta, hiukset (pitkät) pesen pari-kolme kertaa viikossa. Iho ei ole kuivunut sen jälkeen kun siirryin palasaippuan käyttöön. Ehkä kerran viikossa rasvaan ihon.
Minäkin ihmettelen ketä toisten suihkuttelut niin kovasti kiinnostavat että jatkuvasti pitää tehtailla aloituksia aiheesta. Ja kuka pässi käy alapeukuttamassa toisten vastauksia? Kyllä pitää naapurin Ritvan pestä tukkansa joka päivä kun minäkin pesen, nih...
Kolme - neljä kertaa viikossa