Mies hääpäivänä naiskaverinsa kanssa
Mun miehellä on paljon naispuolisia kavereita, joita hän on saanut ihan vapaasti tavata. Puoli vuotta sitten hän tutustui harrastuksessaan naiseen, jonka kanssa hänellä synkkasi hyvin. Mieheni on naisen kanssa yhteyksissä päivittäin, mikä ei some-aikana tietenkään ole ennenkuulumatonta. Illanvietot venyvät helposti aamun, mikä aiheuttaa hieman ärtymystä, sillä olemme kaikki perheellisiä (pieniä lapsia).
Mulla ja miehellä oli pari viikkoa sitten hääpäivä, mies halusi yllättäen viettää sitä päivän etukäteen, minkä luulin johtuvan siitä, että hän halusi päästä heti kokeilemaan lahjaksi tilaamiaan seksivälineitä.
Varsinaisena hääpäivänä mies lähti sitten elokuviin ja kotiutui joskus yöllä viinalle haisten. Nyt sitten sain kaveriltani kuulla, että oli nähnyt mieheni naiskaverinsa kanssa kyseisenä iltana eroottissävyisessä elokuvassa. Oli sitä aikalailla ihmetellyt, kun oli facebookista havainnut meillä olevan hääpäivä, muttei heti uskaltanut mulle sanoa mitään.
Nyt hieman ärsyttää. Meillä on kotona viime aikoina ollut poikkeuksellisen aktiivista sängyssä, mikä on kuulemma yksi pettämisen merkeistä. Kokemuksia, voiko ns. vaihtelu virkistää miestä näinkin paljon?
Kommentit (14)
Ttu. Kissa pöydälle.
Ei oo ehkä vielä pettänyt mutta vakavasti pitää keskustella onko ihastunut ja mikä sit eteen.
Ööh, kai tää on provo? Kaverit vastakkaista sukupuolta on ihan ok, tietyissä rajoissa. Tää ei nyt oikein pysynyt niissä rajoissa. Ja pienten lasten isän paikka ei kyllä muutenkaan ole yötä myöten kapakassa jatkuvasti...
Kakkoselle: no en nyt niitä eroottisia leluja tahdo täällä yksityiskohtaisesti nimetä, jotain rajaa. Ja kuule seksilelut on ihan tavallista kauraa pitkään yhdessä olleilla pareilla, mies on niistä nyt pari kuukautta ollut innoissaan.
Neloselle haluan tarkentaa, että mies on töissä sellasella alalla, jossa noi pientän lasten vanhempien ainaiset yöjuoksut tuntuu olevan enemmän poikkeus kuin sääntö.
Siis viettääkö se niitä myöhäisiä iltoja työn merkeissä (asiakkaiden kanssa tms) vai sen naiskaverin kanssa? Vai etkö tiedä?
Sillä on suhde siihen naiseen. Vähintään ihastunut ellei mitään muuta. Sori, mutta näin on. Just saman kokeneena sen sanon. Ei ole mistään pelkästä ystävyydestä kyse.
Ei ole mistään asiakastapaamisista illanvietoissa kyse. Mies juhlii kavereidensa kanssa, nainen on yleensä mukana. Välillä menevät kaksistaankin. Naisella on kotona mies ja lapset, joten tuskin siellä jatkoilla luuhaavat.
Mä vetäisin kyllä aikamoiset kierrokset tosta hääpäivästä.
Totta kai, jos on HYVÄ syy, ei sitä tarvi viettää puolison kanssa, mutta se, että mies lähtis kavereiden kanssa (ihan sama mitä sukupuolta olisivat tai vaikka olisi hitto lampaita tai hevosia) mieluummin dokaamaan eikä ottais mua ees mukaan, kuin viettäis hääpäivän mun kanssa, ni....
Toi ei yksinkertaisesti olisi vaihtoehto.
Voi olla suhde tai sitten ei ole. Voi siis helposti käyttää tota "mutta sillähä on lapset ja puoliso" tekosyynä, mutta yhtä hyvin sen voi ajatella niin päin, että kokee turvalliseksi sen luuhaamisen, ku toisella on se puoliso ja lapset.
Mutta ei meillä nyt kumpikaan oikeasti ylipäätään käy edes joka kuukausi yksinään missään aamuun asti kestävissä riennoissa, missää seurassa. Harrastuksia on, kavereita tavataan yms, mutta joku raja nyt siinäkin.
[quote author="Vierailija" time="18.03.2014 klo 10:34"]
Neloselle haluan tarkentaa, että mies on töissä sellasella alalla, jossa noi pientän lasten vanhempien ainaiset yöjuoksut tuntuu olevan enemmän poikkeus kuin sääntö.
[/quote]
Onko mies sattumoisin ravintola-alalla? Omasta kokemuksestani olen surukseni oppinut, että sillä alalla nuo pitkät, kosteat illat ovat melko yleisiä ja usein sisältävät myös kaikenlaista pettämistä yms.
Pettäähän se nyt jollain tasolla sua, kun ei voi rehellisesti kertoa kenen kanssa lähtee iltaa viettämään ja minkälaisesta illasta kyse! Olisi mulla ainakin petetty olo, jos kuulisin, että puoliso leffassa naispuoleisen kaverinsa kanssa ilman että mä tietäisin siitä etukäteen!
Siis epäilen, että hääpäivän vietto siirrettiin sen takia päivää aiemmaksi, että kalenteriin saatiin sopimaan illanvietto kaverin kanssa (naiskaverillakin varmaan vaikea sumplia näitä tapaamisia).
Vähän on joo kakkosnaisolo. Pitänee nostaa kissa pöydälle, vaikka tuskin mieheltä muuta vastausta saa, kuin että hänellä on oikeus kavereihin ja jos en luota täysillä häneen, meillä ei ole kunnon suhdetta.
Hyvin keksitty tarina. Pisteet siitä. Seksivälineet? Öööööö.....