Tapahtumat

Kun kirjaudut sisään näet tässä ilmoitukset sinua kiinnostavista asioista.

Kirjaudu sisään

Palstan velahullu, voisitko lopettaa vainosi?

Vierailija
09.03.2014 |

Sinulle ei selvästikään sovi, että tänne kirjoittavat myös ihmiset, jotka eivät halua lapsia. Heillä on kuitenkin myös oikeus kertoa oma näkökulmansa, ja ainakin minusta se on yleensä vain mielenkiintoista. Älä siis kulje ketjusta toiseen huutamassa vela sitä, vela tätä. Jos et pidä lukemastasi, siirry eteenpäin tai mene vaikka ulos. Siellä on kiva ilma.

Kommentit (5)

Vierailija
1/5 |
09.03.2014 |
Näytä aiemmat lainaukset

En ole aloittanut kaikkia ketjuja. Aloitin yhden velaketjun. Sitäpaitsi ihan hyvä tuoda tietoisuuteen syitä, jotkä veloissa oudoksuttavat ja häiritsevät. Eikä ole syytä ottaa niin itseensä, jos ei tunnista viesteistä käytöstään. Moneen kalahtaa ja lujaa.

Vierailija
2/5 |
09.03.2014 |
Näytä aiemmat lainaukset

En siis ole velahullu, joten en provosoidu tästä nimittelystäkään.

2.

Sisältö jatkuu mainoksen alla
Sisältö jatkuu mainoksen alla
Vierailija
3/5 |
09.03.2014 |
Näytä aiemmat lainaukset

Se on aivonsa istukan mukana ulos porsinut mielisairas leväpillu.

Vierailija
4/5 |
09.03.2014 |
Näytä aiemmat lainaukset

:)

2.

Vierailija
5/5 |
09.03.2014 |
Näytä aiemmat lainaukset

Vvelahullun perusmaneeri ovat selitykset siitä, miten vapaaehtoinen lapsettomuus on okei, niin kauan kuin sitä ei aktiivisesti tuo esille. Mieluummin pitäisi pysyä kaapissa eikä ainakaan saa kertoa, mikä tällaisessa elämäntavassa on hyvää. sehän voisi loukata jotakuta!

Tulee mieleen Venäjän homopropagandalait.

Kirjoita seuraavat numerot peräkkäin: kolme kolme yhdeksän