Tapahtumat

Kun kirjaudut sisään näet tässä ilmoitukset sinua kiinnostavista asioista.

Kirjaudu sisään

Paljonko herkuttelua on kohtuullista?

Vierailija
05.03.2014 |

Olen töissä elintarvikealalla, ja töissä saa syödä omia tuotteita niin paljon kuin haluaa, ja kotiinkin niitä saa viedä vapaasti. Nämä omat tuotteet ovat ihan puhtaasti herkkuja, sisältävät sokeria ja ovat aivan älyttömän ihanan herkullisia. Minulle on tullut tavaksi syödä vähintään yhdellä tauolla näitä herkkuja, joskus useamminkin, ja toisinaan syön myös kotona näitä ja tietysti muitakin herkkuja.

 

Pitäisi varmaankin rajoittaa itseäni. Mikä olisi mielestänne kohtuullista? En voi olla ilmankaan, sillä välillä meillä on palavereita, joissa maistellaan tuotteita ja arvioidaan niiden makua, koostumusta jne.

 

Onko kerran päivässä herkuttelu liikaa, jos se on jokapäiväistä?

Kommentit (2)

Vierailija
1/2 |
05.03.2014 |
Näytä aiemmat lainaukset

Ei ole, jos se ei nosta liikaa painoa ja kerralla syödyt määrät ei ole suuria. Suurimmat riskithän herkuttleussa on lihominen jos siitä saa liikaa kaloreita, ja hampaiden kärsiminen jos herkkuja napostelee vähän väliä.

Vierailija
2/2 |
05.03.2014 |
Näytä aiemmat lainaukset

Mitäpä maistelet?

Sisältö jatkuu mainoksen alla
Sisältö jatkuu mainoksen alla

Kirjoita seuraavat numerot peräkkäin: kolme viisi kuusi