Vastaamo-keissi vie nyt luottamuksen koko terapiatoimintaan
Veikkaan että muissa terapiafirmoissa ei suinkaan olla iloisia tästä tapauksesta....
Kommentit (7)
Onhan niitä vielä erittäin paljon yksityisiä terapeutteja, joiden luona käydä.
Suuri yritys on aina altis kaikille hyökkäyksille, muillekin kuin vain tietoturvaa koskeville.
Totta! En aio koskaan mennä terapiaan, tietomurtojenhan on ennustettu vain lisääntyvän tulevaisuudessa. Hakkeri voi olla myös entinen tai nykyinen työntekijä, pitää ymmärtää, että koskaan yritysten tiedot eivät ole 100% turvassa.
Miksi siellä terapiassa pitäisi edes käydä?
Siis tarkoitan nyt, että tätakin palstaa lukiessani, olen lukenut vain pelkkiä haukkumisia terapiasta.
Täällä on sanottu että se on täyttä p.skaa: terapeutti ei osaa mitään, hän ei pysty minua auttamaan.
Terapeutti ei puhu mitään, terapeutti puhuu enemmän kuin minä, terapeutti ei anna minulle mitään neuvoja eikä ohjeita jne. jne. loputtomiin.
Tälläisiä kommentteja ja aloistuksia on tälläkin palstalla ollut valtavat määrät.
Jos noin on, miksi sinne terapeutille sitten pitää mennä.
Pysyy kotona ja pohtii ne asiat itsekseen.
Tämä on ilkeästi sanottu, mutta usein minua on pistänyt vihaksi nuo terapiassa käyvien oman terapeuttinsa haukkimiset.
Kun se kuitenkin on heidän parhaakseen järjestetty ja suuren osan terapiasta maksaa Kela, eli me kaikki suomalaiset veronmaksajat.
Ei enää koskaan terapiaan, ei lääkärille, ei mihinkään missä käsitellään henkilötietoja. Se on loppu nyt.
Kiitos kapitalismi ja yksityistäminen! Kiitos kokoomus!
Miksi ihmeessä veisi?