Lapsi tuntemattoman kanssa, ihan järjetön tv-konsepti! Ja tuo yksi äitiehdokas on jo 40
Eikö mikään ole enää pyhää?
https://www.is.fi/tv-ja-elokuvat/art-2000006677233.html
Kommentit (5)
Näin minäkin ensin ajattelin. Mutta toisaalta, kyllähän paljon lapsia syntyy yhdenillan baarituttavuuksien pohjalta, ja muuten huonoissa parisuhteissa joissa voi olla tilanne että molemmat vanhemnat eivät edes halua lasta. On tää siihen nähden paljon parempi. Tietoisesti sama tavoite, molemmat todella haluavat vanhemmiksi. Asiat puhutaan ja punnitaan etukäteen tarkasti ja eri näkökulmat huomioiden. Yhdessä sovitaan ja suunnitellaan perusteellisesti ja selvinpäin. Onko se sittenkään loppujen lopuksi huonompi tilanne lapsen kannalta?
Aivan sama, niin kauan kuin kaikenmaailman narkit ja muutkin tasapainottomat saa tehdä uutta elämää tänne pallolle, niin tällaiset on täysin ja enemmänkin kuin ok. Tässähän ainakin koko kansa näkee, millaiset tyypit lisii ja varmasti nämä saa palautetta jos kansa kokee, etteivät ole hyviä äideiksi.
40 on vielä nuori, jos suvussa elinikä on pitkä.
Sukulaiseni sai lapsen 46 vuotiaana. Eli 103 vuotiaaksi ja järki leikkasi loppuun asti.
Tuo ikä nyt ei mitään meinaa mutta muuten kyllä konsepti on outo.
Ensitreffit alttarilla-konseptin jälkeen mikään ei enää varsinaisesti yllätä mutta onhan tuo todella härskiä lapsen kannalta.