Minkä makuista on Priima-kahvi? Myydään ainakin Tokmannilla.
Onko ihan tavis kahvin makuista, sellaista kuin esim Saludo tai Kulta Katriina vai onko suuri ero? Voiko sitä tarjota vieraille? (itse en juo kahvia)
t. köyhä
Kommentit (8)
onko kukaan maistanut? Saa antaa vinkkejä myös Lidlin halpakahveista, jos niissä on joku "normaalin makuinen" kahvi.
ap
Kahvinjuojana pakko tähän älähtää, että LIDLin pikakahvi on hyvän makuista kahvia. Siis kun sitä hätäänsä juo, aamusin! En juo noita mainittuna saludoa tai kulta katriinaa mistään hinnasta. Ne haistaa jo.
Jos itse et juo kahvia ja rahat on niin ja keikun, niin sitten sitä LIDLin vihreetä kahvia ihan peruspaketissa, olisko alle pari euroa. :) Se on tarpeeksi tummaa ja maukasta moneen makuun.
vitonen jatkaa, etten ole päivittäin litkijä, vaan juon nautintooni pari kertaa viikossa yhden kupin. silloin sen kahvin on syytä olla hyvää!
Olen testaillut halpakahveja, koska työpaikallani etsimme tiukassa taloudessa säästöjä.
Costaricaa en suosittele, mutta ilahduin tähän mennessä vieläkin halvemmista kahveista, esim. punainen paketti "Priima Mokka". Jopa alle 2 € ja on yllättävän hyvää! Samoin tummapaahto, joka siitä tykkää niin "K-.kahvi", on valkoisella pohjalla iso K-kirjain, sekin on hyvää juotavaa.
Lidlin kahvit ovat myös ihan OK. Suosittelen, että ostat rohkeasti ihan halvimmastakin päästä ja kokeilet. Tummapaahtokahvit eivät ole karvaita, vaikka niin luulisi. Niissä on makua ja potkua!
Priimahan on tokmannin merkki. Minä tykkään, mies ei muka suostu juomaan.
Jos haluatte maukasta kahvia niin hommatkaa Löfbergs Kharisma kahvia. On melko tummaa paahtoa ja maku on todella moniulotteinen eikä ollenkaan kitkerää.
Jos tykkää juoda laimeampaa kahvia niin tämän kahvipaketti kestää todella kauan kun tarvitsee laittaa melkein puolet vähemmän poroja.
ihan hyvää. Laittaa vaan hiukan vähemmän kuin muita kahveja (on jauhettu niin hienoksi että makua irtoaa hyvin).