Lue keskustelun säännöt.
Alue: Aihe vapaa
Minkä takia tulee aina välillä pakkomielle jostain vaatteesta..
18.09.2020 |
Tuntuu, että se on pakko saada, vaikka mietin samalla, että tykkäänkö siitä tarpeeksi ja sopiiko se niin hyvin, että tulisi käytettyä
Kuitenkin helpotuksen tunne, kun tuote on ostoskorissa nettikaupassa tai kassissa.
Ovatko tunteeni tavallisia?
Kommentit (2)
Voi, tuttua on. Ei ole viikkoakaan, kun jahtasin pitkin verkkokauppoja juuri oikeanlaista vaatetta hullun kiilto silmissä. Onneksi tulin tällä kertaa järkiini. Olen hyvä selittelemään ja perustelemaan itselleni typeriäkin ostoksia.
Sisältö jatkuu mainoksen alla
Sisältö jatkuu mainoksen alla
Alue: Aihe vapaa
Välillä on mennyt sivu suun tuote, jota olen harkinnut liian pitkään. Eli vihdoin kun päätän, että haluan sen, niin se on loppuunmyyty. Tällainen jää kirvelemään pitkäksi aikaa.
Joskus olen epäröinyt jotain ostoa, mutta vaatteesta onkin tullut myöhemmin suosikki. Myös vikaostoksia on kyllä tullut. Tuntuu, että menneisyydestä en siis pysty päättelemään yhtään, millainen päätös kannattaisi tehdä. Ap