Tapahtumat

Kun kirjaudut sisään näet tässä ilmoitukset sinua kiinnostavista asioista.

Kirjaudu sisään
Tervetuloa lukemaan keskusteluja! Kommentointi on avoinna klo 7 - 23.
Tervetuloa lukemaan keskusteluja! Kommentointi on avoinna klo 7 - 23.

Mistä löytää pienelle tytölle hyviä housuja talveksi?

Vierailija
31.10.2013 |

Kiersin tuossa perus rättikaupat läpi, eli nämä H&M, Lindex, Jesperjunior, Name it... Kaikkien valikoima tytöille (1v) on seuraava: Leggingsejä, yksivärisiä collegehousuja ja sitten ihan farkkuja. Leggarit on hirveän ohuet talveksi ja minusta vähän viileät jo nyt, farkut ei ole hyvät näin pienelle ja yksiväriset collarit on kovin tylsiä.

 

Eli vaatimuksena vähän paksumpaa kangasta olevat housut, saisi olla kuvioita. Plussaa olisi jos nilkassa olisi riittävän kireä resori, esim H&M:n collegehousuissa se resori on kauhean löysä ja housut ovat jatkuvasti kantapään alla.

 

Vinkkejä? Ei saisi maksaa maltaita, paitsi jos löytäisi hyvät resorilliset niin voisi ostaa vähän enemmällä kasvunvaralla...

Kommentit (3)

Vierailija
1/3 |
31.10.2013 |
Näytä aiemmat lainaukset

Up!

Vierailija
2/3 |
31.10.2013 |
Näytä aiemmat lainaukset

Pujota suoralahkeiseen collariin kuminauha. Yleensä siellä joku kuminauhakujaksi sopiva ommel on, sivusaumasta pari tikkiä auki, niin pujotus onnistuu.

 

Gymboreen velourleggarit on aikas ihania.

 

Meillä on ollut ihan kaikkia... fakkuja, leggareita,  collareita, velourverkkaireita, sammareita....

Vähän paksumpien leggareiden (gymbolta näitäkin) alle sopii tarvittaessa sukkahousut. Ja jsokus leggareiden kaveriksi hame, lämmittää polveen asti..

Sisältö jatkuu mainoksen alla
Sisältö jatkuu mainoksen alla
Vierailija
3/3 |
31.10.2013 |
Näytä aiemmat lainaukset

Eiks lindexillä oo niitä velourpöksyjä? 

kannattaa katsella ihan prismsta ja cittarista. Cirafilla ja tutalla sekä cirafin lotta ja lassi merkillä on noita kollareita. Usein ovat kyllä yksivärisiä, mikä on minusta hyvä kun paidoissa on kuiteski jotain kuvioita.

 

Villahousut on kivat talvella tytöllä, jos kiteski käyttää hameita/mekkoja niin villapöksyt on helppo pukea sukkahousujen/legginsien päälle ulosmennessä.