Tapahtumat

Kun kirjaudut sisään näet tässä ilmoitukset sinua kiinnostavista asioista.

Kirjaudu sisään

Menisitkö treffeille?

Vierailija
25.10.2013 |

Nettitreffeissä kirjoteltu muutama päivä, mies haluaisi tavata mutta sanoo että lyhyestä virsi kaunis, tapaamisessa. Että ei ne kemiat välttämättä kohtaa. Mun mielestä ihmeellisen negatiivinen asenne jo valmiiksi.. vaiko vain realistinen?

Kommentit (6)

Vierailija
1/6 |
25.10.2013 |
Näytä aiemmat lainaukset

Realistinen. Mitä pidempään hieroo ja juttelee ja kuvittelee ennen tapaamista, sitä tarkemman haavekuvan ehtii toisesta rakentaa. Ja kun tyyppi ei sitten olekaan sellainen kuin odotti, ei enää ole mahiksia, vaikka se olisikin hyvä, vain erilainen kuin luuli.

 

Vai tarkoittiko tämä sitä, että taoaamisen pitäisi olla pian, kuten luulin? Vai ehkä sittenkin, että määritetään ekojen treffien kestoksi 15 min? Mikä on se virsi, josta on puhe?

Vierailija
2/6 |
25.10.2013 |
Näytä aiemmat lainaukset

Mies puhuu ettei haluaisi tehdä mitään ihmeellistä, ei kuulemma kahvit kiinnosta vaan jotain muuta. Silti mielestäni tulee kuva että hänellä valtavat epäilykset koko "touhusta", että treffit tulevat kestämään sen hetken ja todetaan että EIIIIIIIIII

ap

Sisältö jatkuu mainoksen alla
Sisältö jatkuu mainoksen alla
Vierailija
3/6 |
25.10.2013 |
Näytä aiemmat lainaukset

No sittenhän todetaan, että EIIII!!!

 

Mun mielestä miehellä on pointti. Tosin ehkä hiukkasen ennakkoasennettakin on ilmassa, josko se on joutunut monta kertaa pettymään. 

 

Itse annoin mahdollisuuden kömpelölle viestittelijälle ja lähdin treffeille sillä asenteella että olisikohan jo puoliltaöin kotona... Aamuneljään meni, ihan keskustellen ja kävellen, pari olutta otettiin tietty, mutta myös kahvia.

 

Ja sitten seuraavat treffit, ja sitä seuraavat...

 

Olen myös ollut treffeillä, joissa tiesin alle viiden minuutin että EI.

 

Mene tapaamiseen. Voit voittaa, tai sitten toteat että molempien on parempi jatkaa etsimistään.

Vierailija
4/6 |
25.10.2013 |
Näytä aiemmat lainaukset

Toisaalta aika rehellistä, että ei suunnitella mitään tosi pitkää illanviettoa, vaan lyhyt tapaaminen ja kumpikin voi nopeasti poistua paikalta, jos siltä tuntuu. Jos sitten synkkaa, niin ei varmaan mikään kiire pois.

 

Toisaalta mies voi olla niitä, jotka treffailee valtavasti netin kautta ja etsii jotain täydellistä missityyppiä ja haluaa, että näkee sut ja päättää sitten, kiinnostaako tutustua... mikä tuntuu aika pinnalliselta.

Vierailija
5/6 |
25.10.2013 |
Näytä aiemmat lainaukset

[quote author="Vierailija" time="25.10.2013 klo 10:10"]

Mies puhuu ettei haluaisi tehdä mitään ihmeellistä, ei kuulemma kahvit kiinnosta vaan jotain muuta. Silti mielestäni tulee kuva että hänellä valtavat epäilykset koko "touhusta", että treffit tulevat kestämään sen hetken ja todetaan että EIIIIIIIIII

ap

[/quote]

Lähtisinkö treffeille kuvaamasi keskustelun jälkeen... riippuu siitä, miltä itsestäni tuntuisi. Haenko muutakin kuin kahvikaveria, tuntuuko että tuossa miehessä olisi ainesta siihen mitä etsin. Olenko valmis hiomaan omia kulmiani, yrittää ymmärtää häntä kun ei ihan ensiyrittämällä hänen juttunsa aukea.

Miehen viestintä vaikuttaa nihkeältä, kuin jarruttelisi. Luuleeko että toinen osapuoli on ihan ihastunut ja suunnittelee yhteistä tulevaisuutta? Sellaisista, stereotypioita ylläpitävistä itsestään vähän turhaankin paljon luulevista miehistä en pidä. Jos tällainen kuva viestihistorian kautta tulisi, en lähtisi. 

 

Vaikuttaako ihan peruspessimistiltä? En lähtis. Ei sopis mun luonteelle jahkaava negatiivinen meno.

 

Voisko olla huumoria? Sit ehkä lähtisinkin, livenä paljastuisi sitten osuuko huumorit yhteen.

 

Vierailija
6/6 |
25.10.2013 |
Näytä aiemmat lainaukset

Tottakai lähtisin, jos muilta osin tyyppi tuntuu siltä että edes pieni mahdollisuus olisi suhteen jatkokehitykselle. Sen vuoksihan sitä nähdään, että saadaan kuvitelmien tilalle todellisuutta ja olisi hölmöä kieltäytyä tapaamisesta niiden kuvitelmien vuoksi. Et voi tietää hänen motiiveja kyseiseen kirjoitukseen kuin tapaamalla ja ehkä kysymällä.

Kirjoita seuraavat numerot peräkkäin: kuusi kahdeksan kaksi