Tältä palstalta opitut asiat
- Talvivaatteisiin ei saa laittaa liikaa rahaa, Reima on paras
- Anopit on pahasta ja heihin ei kannata pitää liikaa yhteyttä
- Koululaisella pitää olla kallis puhelin, se kannattaa ostaa vaikka osamaksulla, jos muuten ei ole varaa
- Missään nimessä ei pidä muuttaa lähiöön kerrostaloon
- Lapsilla ei ole mitään velvollisuutta huolehtia ikääntyvistä vanhemmista
- Isovanhempien velvollisuus on hoitaa lapsen lapsia aina kuin tarvetta on, heille ei saa syöttää lainkaan herkkuja, ainoastaan puuroa ja porkkanaa
- Tukiverkoston luominen on ihan itsestä kiinni, jokainen voi itse luoda luottamuksellisia suhteita kehen vaan ja saada nämä tahot hoitamaan lapsia ja auttamaan arjessa
- Raskaana ollessa ei saa värjätä hiuksia
Kommentit (26)
- Miehiä on kahdenlaisia: peräkammarinpojat ja playerit
- Naisia on kahdenlaisia: anorektikot ja läskimahat
suurin osa ihmisistä on ilkeitä, ainakin jos voi anonyyminä kommentoida.
Minä ihan konkreettisesti opin linkittämisen :)
Joku jaksoi neuvoa mua.
-Köyhyys johtuu aina ihmisen omasta tyhmyydestä, ei koskaan esimerkiksi sellaisista asioista kuin sairaudet ja onnettomuudet
-Elämänsä voi aina suunnitella ennalta ja kun niin tekee, kaikki sujuu hyvin ja suunnitelman mukaan. Epäonnisuus elämässä johtuu tyhmyydestä ja suunnitelmattomuudesta
Tällä palstalla raskaudutaan. Muualla en ole sitä nähnyt / kuullut.
Vain nälkiintyneen näköiset ihmiset ovat hyväksyttyjä.
Ulkonäkö vaikuttaa ammattipätevyyteen enemmän kuin koulutus konsanaan,
Ja toisen puhelimeen ei perheen sisälläkään ole lupa koskea edes pitkällä tikulla. Erityisesti vanhemmilla ei ole mitään oikeutta katsoa koululaisen kännykkää, vaikka laskun maksavat.
Jos omaa lasta kiusataan koulussa niin av-mammalla on täysi oikeus mennä vetämään turpaan sitä kiusaajaa.
- Bloggaajat ostelevat luksustuotteita, asuntoja ja matkoja isin rahoilla
- Lihavia ihmisiä täytyy aina bongata isoissa marketeissa ja tulla tänne kehumaan minkä kauppaketjun marketissa niitä tuli bongattua eniten
- Palstan naiset analysoivat jatkuvasti tänne miestensä liikkeitä, ilmeitä, eleitä, sanoja ja kuvittelevat pahinta ja lietsovat sekasortoa
- Koiran tuijotuksesta voi mennä vähän sekaisin ja kuvitella että se tappaa yöllä kun on nukkumassa
- Katkaravut ovat aika usein raskaana
-Jos mies ei saa peräreikää, hakee sen taatusti muualta.
-Kuka tahansa nainen täällä saisi kenet tahansa miehen niin haluteessan.
-30+vuotias nainen näyttää parikymppisten seurassa aina muita nuoremmilta.
-Jos et käytä lainkaan alkoholia, olet ihan kelvoton ja alkoholisti. (varsinkin jos se ei kuulu esim. joulupöydän tarjontaan.)
- Jos ala-asteikäistä tyttölasta kiusattu koulussa ja miespuolinen miesopettaja on nätisti taputtanut vähän päähän lohdutukseksi, niin tämä on suurin piirtein jo mamman mielestä käyttänyt hänen lasta seksuaalisesti hyväkseen!
... että tämmöistä täällä.... :-/
Kaikki miehet pettää. Jos joku ajattelee, että mun mies ei petä, niin hän on sinisilmäinen ja nuori ja hänelle ei vielä ole valjennut elämän totuudet.
mies pitää jättää heti kun ilmaantuu ongelmia mihin ei justnytheti keksi ratkaisua tilanteen selvittämiseen. ja ihan sama onko lapsia, onhan se lapsillekkin rankkaa jos isi käy 3 kertaa viikossa pelaamassa sulkapalloa töiden jälkeen ja äiskä ei vaan tahtois olla yksin.
No, tukiverkon virittäminen on kyllä ennen muuta itsestä kiinni.
On ihan luonnollista, että av-mamma antaa miehelleen luvan mennä juhliin, ja toisaalta voi kieltää tältä saunaoluen jos mamma itse on raskaana. Av-mamman mies on kyvytön itse tällaisista asioista päättämään.
[quote author="Vierailija" time="10.10.2013 klo 14:00"]
Kaikki miehet pettää. Jos joku ajattelee, että mun mies ei petä, niin hän on sinisilmäinen ja nuori ja hänelle ei vielä ole valjennut elämän totuudet.
[/quote]
Tai mies on niin heikkotasoinen, ettei ketään muuta kiinnosta.
Suomessa on kaksi puoluetta, persut ja vihreät.
Suomenkieliseen sukunimeen voi yhdistää vain suomalaisen etunimen, ruotsinkieliseen taas sopii ihan mikä tahansa.
Lihavuus johtuu kilpirauhasen vajaatoiminnasta.
Kiusaaja on aina uhri ja kouluhäirikkö samoin. Heitä pitää ymmärtää. Heidät pitää integroida vaikka miten mätkisivät tavallisia oppilaita koko ajan pataan.