Tapahtumat

Kun kirjaudut sisään näet tässä ilmoitukset sinua kiinnostavista asioista.

Kirjaudu sisään

Mitä kuuluu teidän koulun kiusatuille nykyään?

Vierailija
13.09.2013 |

Niille, joita kiusattiin silloin joskus kun kävivät kanssasi samoihin aikoihin peruskoulua?

Kommentit (3)

Vierailija
1/3 |
13.09.2013 |
Näytä aiemmat lainaukset

Jotenkin niin kliseinen tapaus jo, mutta menestyvä yrittäjä jonka firma on vuosien saatossa paisunut jättimäiseksi. Meidän kaveripiirissä, joita ei kiusattu eivätkä itse kiusanneet, ollaan iloisia tästä. Kiusaajat nykyään paskaduunareita.

Vierailija
2/3 |
13.09.2013 |
Näytä aiemmat lainaukset

En tiedä. Ei kauheasti kyllä ollut kiusaamista, ainakaan minun tiedossa. En asu koulupaikkakunnallani enkä ole missään tekemisissä kenenkään yläaste- tai lukiokaverini kanssa. Kuinka te jotkut olette perillä, mitä joku yläastekaveri/-tuttu tekee elämässään - ja ketä se nyt oikeasti kiinnostaa enää?

Sisältö jatkuu mainoksen alla
Sisältö jatkuu mainoksen alla
Vierailija
3/3 |
13.09.2013 |
Näytä aiemmat lainaukset

Yksi tyttö ainakin on todella menestyvä, fiksu, edennyt hyvin urallaan ja on perhekin. Eipä sillä, fiksu ja kaunis hän oli silloin kiusattuna ollessaan.

 

Valitettavasti surullisempiakin tapauksia on. Yhtä poikaa kiusattiin puhevian ja kiltteyden vuoksi ja ei ollut hyvä koulussa. Aikuistuttuaan muuttui homoksi ja kun miehensä jätti niin teki itsarin. 

 

Sitten on pari tietämääni ei-kovin-suosittua ja sillain kevyehkösti kiusattua tyttöä, joilla menee ihan hyvin. Töitä on ja perhe. 

Kirjoita seuraavat numerot peräkkäin: kuusi neljä kolme