Tapahtumat

Kun kirjaudut sisään näet tässä ilmoitukset sinua kiinnostavista asioista.

Kirjaudu sisään

Keskusteletteko lastenne kanssa seksistä? siis muustakin kun ehkäisystä?

Vierailija
31.08.2013 |

Tiedättekö esimerkiksi milloin lapsenne ovat menettäneet neitsyytensä? Tai voiko tyttärenne kertoa milloin suhde uuden poikaystävän kanssa on mennyt sille tasolle että päädytään sänkyyn? Tai mitä olette vastanneet pienille lapsillenne kun ovat kysyneet vauvojen tekemisestä?

Kommentit (2)

Vierailija
1/2 |
31.08.2013 |
Näytä aiemmat lainaukset

Isoista ei oo kokemusta. Lapsille oon sanonu, että isi on laittanu  vauvan siemenen mahaan ja ku ovat ihmetelleet miten, ni oon vastannu että pippelillä sinne reikään, josta vauva sitten syntyy. Oltiin tosin jo aikaisemmin puhuttu synnytyksestä

Vierailija
2/2 |
31.08.2013 |
Näytä aiemmat lainaukset

Keskustellaan. Pienille on kerrottu kuinka lapset saa alkunsa ja muutenkin sukupuoliasioista lapsen tason mukaan. Teinejen kanssa enemmän, seksin merkityksestä, aikuistumisesta biologisesti ja fysiologisesti, pornosta, hyväksikäytöstä, turvaseksistä. Me puhutaan kaikista asioista avoimesti. Henkilökohtaisia juttuja ei nuorisolta udella, saa kertoa jos haluaa.

Sisältö jatkuu mainoksen alla
Sisältö jatkuu mainoksen alla

Kirjoita seuraavat numerot peräkkäin: kolme neljä kahdeksan