Tapahtumat

Kun kirjaudut sisään näet tässä ilmoitukset sinua kiinnostavista asioista.

Kirjaudu sisään

Kannattaako hankkiutua lastentarhaan töihin yksi huoltajien toivossa?

Vierailija
19.08.2020 |

Monelle sopii sellainen elämä että yhtenä viikkona on kumppani ja toisena viikkona lapset.
Lemmenpari ja lapsi arkea. Täydellinen tasapaino jota ei kannata sotkea.
Päiväkodissa tutustuisi jo yhn ajatusmaailmaan lapsen kautta ja lapsen kautta voisi varovaisesti syöttää yhlle omia ajatuksiaan.
Optimiratkaisu on tietenkin 50/50 yh mutta kyllä hyvin toimivaan perheeseenkin voi mukavasti solahtaa. Rutiinit, ruoka-ajat ja muut kunnossa.
Yksinhuoltajia jopa vaikea kohdata kun itse vela, ei tule hiekkalaatikoilla hengattua. Pääsisin heti päiväkotiin sijaiseksi yms ammattini ja nykyisen opiskeluni vuoksi, alani on toivotuista toivotuin siinä mielessä että meitä voi käyttää missä vain jos suostumme vaikka opintoja rahoittaakseen hairahtumaan muille aloille.

Kommentit (5)

Vierailija
1/5 |
19.08.2020 |
Näytä aiemmat lainaukset

Sis ap vielä korostaa että minulle sopisi yhtenä viikkona kumppani ja toisenabiikkona itsellinen rauha

Vierailija
2/5 |
19.08.2020 |
Näytä aiemmat lainaukset

Olipa sekava kirjoitus.....hoitoon suosittelen

Sisältö jatkuu mainoksen alla
Sisältö jatkuu mainoksen alla
Vierailija
3/5 |
19.08.2020 |
Näytä aiemmat lainaukset

Vierailija kirjoitti:

Olipa sekava kirjoitus.....hoitoon suosittelen

Siis AP:lle suosittelen hoitoon hakeutumista.

Vierailija
4/5 |
19.08.2020 |
Näytä aiemmat lainaukset

Parhaat paikat iskeä naisia on:

Sukupuolitautien poli

Ja raskaudenkeskeytysten poli.

Kummastakin löytyy naisia jotka antaa helposti.

T. Kiltti mies

Vierailija
5/5 |
19.08.2020 |
Näytä aiemmat lainaukset

Siis ap toivoo vuoroviikkovanhemmuutta? Onko sinulla jokin perinnöllinen sairaus kun olet vela? Eikös olisi helpompaa pokata (vauvakuumeetonta esittävä) lapseton 30 v nainen, tehdä muksu ja erota? Siis helpompaa kuin etsiä yh, jolla on kuka tahansa eksä ja alkaa isäpuoleksi lapselle joka mahdollisesti toivoo ettei sinua olisi ja että vanhemmat palaisivat yhteen? Sori paljon kysymyksiä herätti.