Tuija Pehkonen on pettynyt SOMEEN
Kommentit (9)
Eikö raskautta ole huomioitu riittÀvÀsti vai mikÀ hiertÀÀ?
Miten ihmeessÀ hÀn selviÀÀ raskaudesta ja kaikesta muusta tulevasta lapsen kanssa kun nyt jo noin paljon epÀkohtia elÀmÀÀn raskauden myötÀ tullut? KyllÀ on outoja juttuja vai ihan vaan huomionhakuako? KyllÀ raskaus koetaan ihan normaaliin elÀmÀÀn kuuluvaksi asiaksi ja työelÀmÀssÀ siitÀ ei mitÀÀn numeroa tee muut kuin hÀn itse. Ihan itse voi pÀÀttÀÀ kyllÀ asioistaan raskaana ja synnytyksen jÀlkeen niinkuin ennenkin. Tai mitÀ minÀkÀÀn mistÀÀn mitÀÀn tiedÀn? Ollut vain 8 raskautta ja yrittÀjyyttÀ, opiskelua, ja ihan normia suurperheelÀmÀÀ. En ole kyllÀ vastaaviin ongelmiin törmÀnnyt kuin hÀn
Ai saatana sen insta stroryn lĂ€ssytykset. Miten aikuinen voi OIKEESTI puhua ja lĂ€ssyttÀÀ noin kameralle ja mitÀÀn muuta ei puhu kun voi mun silmĂ€pussit ja treenaukset ja koutsit sitĂ€ ja tĂ€tĂ€. joka helvetin hommaan on oma koutsinsa. siivouskoutsi, treenauskoutsi, unikonsultointikoutsi ja kampaajakin on tyyliin Jaana. Ăiti Pehkonen sitĂ€ ja tĂ€tĂ€. niin itseĂ€ tĂ€ynnĂ€ oleva tyyppi ja elĂ€mĂ€ pyörii vain oman navan ympĂ€rillĂ€ kun katsoo peilistĂ€ itseĂ€ ja piipahtaa kampaajalle ja jumppaan - aivan liian aikaisin. olisi nyt saatana kotona sen kakaran kanssa, mutta ei multisuorittajan pitÀÀ tehĂ€ duunii kuten WTD:n Natankin ja hehkuttaa kuinka montaa hommaa ne tekee yhtĂ€aikaa. Woltti toimittaa ruokaa joka toinen poron kusema ja tuotteita tulee ovista ja ikkunoista.
Minuusta tosi hyvÀ haastattelija. Ei millÀÀn tavalla painostava muttta silti saa hastateltavasta mielenkiintoista ja olennaista irti ja asiakeskeistÀ muttta samalla pyös pirteÀÀ ja pirtsakkuutta, kepyttÀ ja energisyyyttÀ vaikka olisi vakavammatkin aiheeet niin jaksaa kuunnella. Hyvin pitÀÀ otteessaaan mielenkiintoiset haastattelut ja varsiinkin nÀin tÀllaselle ihmiselle jolla ton lukemisen kanssa ollut vÀhÀn ongelmia niin saaa uuutta nÀköalaa elÀmÀÀÀÀn.
No silloin meidÀn somessa on parempi olla hiljaa.
Jostain luin, ettÀ KesÀterassi ja Tuija tulevat taas..
Ei vaan ole kiinnostava persoona, sori tÀstÀ.
Onneksi KesÀterassi loppui. Lore on varmaan mustelmilla Tuijan tönimisestÀ ja lÀppÀisyistÀ.