Vinkatkaa mistä kannattaa ostaa kylpytakki
itselleni, siis naisten. Missä merkissä hyvä hinta/laatu? Olen haaveillut Marimekkoa, mutta kuullut siitä ystävältäni huonoa palautetta. Muilla samoja kokemuksia, että langat "purkautuvat" helposti? Toiveissa froteinen ei samettipintainen.
Kommentit (7)
Osta benetton. Kallis (tarjouksessa on yleensä 60€) mutta mulla ollut käytössä jo noin 6v ja siisti edelleen.
Ostin joskus hemtexistä sellaisen ohutta fleecekangasta olevan kylpytakin, se on ihana! Varsinkin talviaikaan se on lämmin ja on kuitenkin kevyt. Froteiset voi olla välillä aika painavia.
Kiitos vinkeistä. Etsin froteista, sillä tarvitsen ns. saunatakin ja tykkään kostealle iholle pukea froteisen en fleecekankaista. Käyn Benettonilla ja Hemtexillä, kiitos.
[quote author="Vierailija" time="18.08.2013 klo 10:06"]
Hemtex.
[/quote]
Kyllä. Froteinen, muhkea. Kaveri kysyi minulta "Ootko pöllinyt tän jostain hotellista?" :D
Jysk.
Mun froteetakki on ollut ahkerassa käytössä 8v, eikä ole mennyt miksikään. Hintakin oli ihan kohtuullinen.
Minä etsin myös mukavaa ja ohutta froteetakkia josta ei tarvitsisi kääriä hihoja :D Tällä hetkellä fleeceä ja se on tukahduttava ja nihkeä ja kamala saunan jälkeen laittaa päälle. Pitää ensin kuivata itsensä ja sitten voikin oikeastaan pukea vaatteet mielummin niin ei tule niin kuuma.
Hemtex.