Lue keskustelun säännöt.
Pieni, terveellinen välipala kouluun
16.08.2013 |
Eli koulusta lähetettiin lappu, jossa suositeltiin tuomaan pieni, terveellinen välipala kouluun. Nyt pää lyö ihan tyhjää, että mitä ihmettä laittaa mukaan. Hedelmiä totta kai, mutta mitä muuta?
Kommentit (4)
Komppasin kakkosta.
Älä vaan mitään "terveellisiä" välipalakeksejä laita :)
(omena, porkkana ja muut juurekset jos lapsi tykkää, viinirypäleet rasiassa. Pähkinät ja mantelit hyviä kunhan ei kahmalokaupalla ;)
Sisältö jatkuu mainoksen alla
Sisältö jatkuu mainoksen alla
Ap taas.
Kiitos kovasti ehdotuksista. Tosiaan, oma pääni löi ihan tyhjää, mielessä oli vain omena ja banaani mutta tietenkin vaihtelu olisi ihan kiva (varsinkin kun tiedän, ettei poika kauheasti tykkää banaanista). Ja juu, mielessä kävi myös nuo "välipalakeksit" :D
Hommaa pieni rasia, jonka saa tiiviisti kiinni. Sinne sekoitus pähkinöitä, siemeniä, manteleita, rusinoita jne ja tuo rasia voi aina olla mukana. Pitää vaan välillä täydentää. PIENI välipala on vaikka yksi omena, yksi porkkana.. ei sen monimutkaisempaa.