Mieheni pyynnöstä ei ehkäisyä...
Hei,
Olen 32 v ja odotan nyt jälleen raskaana - odotan jo 6 lastamme. Mieheni ei ole uskovainen mutta hän haluaa, että "hänen " nuori vaimonsa saa ( mies 45 v) hänelle niin monta lasta kuin luoja suo....olen alkanut empiä, miten kertoisin/selittäisin miehelleni....että 5 on jo aika paljon... hän totesi ykskantaa, että älä kulta huoli, sullahan on hyvää kokemusta jo synnyttämisestä..
Kommentit (4)
Pyydät synnärillä pillerit tai kierukan tai jotain... piuhatkin siulta voidaan laittaa pyynöstä poikki, koska lapsiluku on täynnä. Vähän itsekunnioitusta, nainen!!!!!
Tee vähin äänin abortti ja hanki pillerit. 5 lasta on jo ihan riittämiin, ihan rahankin puolesta.. Rahaa menee varmasti paljon 5 lapsen tarpeisiin ja koko perheen ruokaan saatika vaatteisiin sun muihin ajokortteihin yms. Haluatko lastesi muistavan lapsuutensa köyhänä ja vertaavan muiden ystäviensä perheitä omaasi?
Kyllä pillu on jo viidenkin lapsen jälkeen pilalla, valitettavasti.
Provo