Muita Juicen musiikkin rakastuneita?
Kuuntelen täällä juuri Juicea, miea tuossa kuorsaa vieressä sohvalla. Nämä on niin kauniita! Eniten taidan rakastaa Mimosan hipiää. Vaikka onhan niitä paljon muitakin kauniita.
Kommentit (4)
Ei yhtään. Muutama lonkero kyllä on mennyt. Miten niin? Eikö sinusta Mimosan hipiä ole kaunis? Mies kuorsaa yleensä aina tähän aikaan käytyään saunassa muutaman oluen jälkeen. Nyt tulee hyvää Juice-jazzia.
Ei se näin puoliltaöin, voileipien ja vesilasillisen jälkeen oikein iske. Lähden peiton alle lukemaan hupaisasti alkanutta kirjaa ja nukkumaan.
Kokeile uudestaan joskus toiste. Itse nimittäin olin yllättäen täysin myyty - sekä sanoituksiin että säveliin. Parhaat on niitä, mitä en ollut koskaan aiemmin kuullut. Osa on kuiin Tuomari Nurmiota, osa Lavin Vepaa. Ja osa täysin jäljittelemätöntä. Upea muusikko!
Montako lasia viiniä on mennyt jo?